Інновації в управлінні вузами

Ідея університетської автономії витає в українському освітньому просторі, завойовуючи все більше прихильників.

Харківський національний університет радіоелектроніки стає платформою для інновацій в галузі управління вищими навчальними закладами в Україні. В рамках цієї ініціативи в ХНУРЕ починається активне використання досвіду європейських університетів.

Успішним британським прикладом управління університетом є Університет Нортумбрії, який знаходиться серед 10 найкращих університетів Великобританії. Цей бізнес-орієнтований вуз працює з більш ніж 560 роботодавцями і більше 60 професійними організаціями. Університет постійно розвивається в сфері мультикультурного освітнього співтовариства, а також в сферах промисловості і торгівлі по всій Великобританії, Європі та за її межами. Він відомий високою якістю викладання, а також підготовкою студентів до майбутньої роботи. Або взяти всесвітньо відомий Кембриджський університет, в якому автономія – це щоденна необхідність: тут вони самі створюють свій академічний профіль неповторного вигляду університету зі світовою славою, а з міністерством лише узгоджують і координують свою діяльність.

Харківським національним університетом був виграний спільний грантз Університетом Нортумбрії від BritishCouncil за проектом «Управління університетом майбутнього: британський досвід в Україні». Він спрямований на залучення британського досвіду до реалізації закону про вищу освіту в галузі використання передової практики управління вищими навчальними закладами, університетської автономії, підтримки студентського самоврядування та надання нових послуг для студентів.

Таким чином, головною метою партнерства є розробка реалістичної моделі інноваційного менеджменту університету з використанням кращих практик університету Нортумбрії і її реалізація в Харківському національному університеті радіоелектроніки. Фактично, університет є експериментальним майданчиком свободи в освіті для здійснення системних змін в освіті, які вже давно чекає академічне співтовариство і все українське суспільство в цілому.

зберегти цю сторінку в PDF