Досягнення в Міжнародній олімпіаді з програмування «XI Кубок Векуа-2017»

02.03.2018

З 27 по 30 жовтня на базі Європейського університету Тбілісі (Грузія) проходила міжнародна олімпіада з програмування «XI Кубок Векуа-2017». Олімпіада проводилася Європейським університетом та спонсорувалася Банком Грузії за підтримки Міністерства освіти і культури Автономної Республіки Абхазія. Ілля Несторович Векуа (1907-1977) – вчений-математик і механік, який спеціалізувався в диференціальних рівняннях з приватними похідними, сингулярних інтегральних рівняннях, узагальнених аналітичних функціях і математичної теорії пружних оболонок. З 2007 року проводяться змагання зі спортивного програмування пам’яті видатного вченого. У цьому році основна площадка змагань розташовувалася в Тбілісі.

В цьому році в командному турі взяли участь 99 команд, що є рекордом за весь час проведення Кубка; в особистому – 117 учасників.

Україна була представлена в Тбілісі єдиною командою – Харківського національного університету радіоелектроніки. В результаті напруженої боротьби наша команда в складі: Матвій Асландуков, Андрій Шанін, Олег Валлас виграли приз Н.І. Мусхелишвили, як найкраща іноземна команда на грузинській майданчику. Мусхелишвили Микола Іванович – математик і механік, академік Академії наук СРСР і Грузинської РСР, президент Академії наук Грузинської РСР, директор Тбіліського математичного інституту імені А.М.Размадзе АН Грузинської РСР. Основоположні дослідження Мусхелишвили відносяться до теорії пружності, інтегральних рівнянь, граничним завданням теорії функцій і іншим. Мусхелишвили одним з перших почав застосовувати теорію функцій комплексного змінного до завдань теорії пружності, запропонувавши ряд методів, якими успішно користуються також в інших розділах математики, в теоретичній фізиці і механіці.

В особистому турі Матвію Асландукову і Олегу Валлас вдалося по 7 завдань з 9 і зайняти два других місця. Тренер – доц. каф. ПІ Вечур А.В.

зберегти цю сторінку в PDF