Зустріч керівників наукових і технологічних парків «Активізація діяльності та перспективи розвитку наукових і технологічних парків в Україні»

26.06.2015

25 червня 2015 року в виставковому залі Наукового парку «Київська політехніка» Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПІ») відбулася зустріч керівників наукових і технологічних парків «Активізація діяльності та перспективи розвитку наукових і технологічних парків в Україні».
На заході були присутні:

 • від Міністерства освіти і науки України:
  Максим Віталійович Стріха, заступник міністра,
  Шовкалюк Віктор Степанович, директор Департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій;
 • 14 керівників наукових парків;
 • 4 керівники технологічних парків;
 • від наукового парку ХНУРЕ – Валерій Павлович Прохоров, генеральний директор Наукового парку «Радіоелектроніка та інформатика»;
 • представники від громадськості та інших організацій.

Відкрив зустріч заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха. «Сьогоднішня наша зустріч присвячена дуже важливим питанням: як дати новий імпульс відродженню наших технопарків, оскільки це спричинить за собою масштабне високотехнологічне виробництво; як дати не менш потужний імпульс науковим паркам, у яких є цілком реальні досягнення, але їх може бути значно більше; що для цього має зробити професійне співтовариство, інтереси якого збігаються з суспільними інтересами; що повинні зробити органи влади, насамперед Міністерство освіти і науки, яке в системі органів виконавчої влади є органом, якому довірено відповідати за інновації», – підкреслив він у своєму вітальному слові.
Потім виступив ректор НТУУ «КПІ», академік НАН України, президент Наукового парку «Київська політехніка» Михайло Згуровський. Він розповів про діяльність та поділився досвідом роботи Наукового парку «Київська політехніка», а також розповів про взаємодію наукового і технологічного парків. На думку Михайла Згуровського саме модель наукових парків може стати найпоширенішою організаційною формою інноваційних структур в Україні. Такі утворення в змозі взяти на себе до 90% масових інноваційних розробок, які будуть здійснюватися в їх середовищах. Це пояснюється, насамперед, тим, що наукові парки працюють над локальними проблемами, які визначаються ринком, а тому цікаві для бізнесу. Причому працюють за чітко визначеними законодавством правилами, але без будь-яких державних пільг. Інші ж 10% на ринку будуть належати технологічним паркам, які будуть займатися великими проектами національного масштабу і отримувати для їх успішного розвитку і впровадження певні преференції від держави.
На те, яку роль відіграють технологічні парки у впровадженні досягнень науки в сучасне виробництво та значні труднощі, з якими вони зіткнулися протягом останніх кількох років, зупинився у своєму виступі виконавчий директор Технологічного парку «Інститут зварювання ім. Є.Патона» Олександр Мазур.
Певним узагальненням попередніх двох виступів стала доповідь директора департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій Міністерства освіти і науки України Віктора Шовкалюка «Про актуальні проблеми функціонування наукових і технологічних парків в Україні, діяльність зазначених інноваційних структур в Україні та їхні перспективи».
Після обговорення проблем, винесених до порядку денного наради, Максим Стріха передав головування керівнику Міжнародного фонду сприяння інвестиціям Віктору Івченку. Було проведено установчі збори щодо прийняття рішення про створення Національної асоціації наукових, технологічних парків та інших інноваційних організацій в Україні. Пропозиція про створення такої організації не зустріла у присутніх керівників наукових та технологічних парків жодного заперечення.
Завдання, які зможе виконувати ця структура:

 • координація господарської діяльності її членів без права втручання в їхню виробничу та комерційну діяльність ззовні;
 • прийняття управлінських рішень, спрямованих на захист і відстоювання економічних, соціальних та інших законних інтересів членів Асоціації;
 • репрезентація інтересів її членів в роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, утворених відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

За учасники установчих зборів одноголосно проголосували за створення Асоціації і більшістю голосів обрали голову організації. Ним став Віктор Івченко. Окрім того, були визначені особи, які представлятимуть асоціацію під час її реєстрації в Укрдержреєстрі, і домовилися про подальші спільні дії.

зберегти цю сторінку в PDF