ХНУРЕ представив розробки на Міжнародному економічному форумі

07.09.2015

4 вересня у п’ятизірковому готелі «Харків Палас» (Premier Palace Hotel Kharkiv) відбувся VII Міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!», на якому топ-менеджмент країни обговорив план активних дій з реновації економіки України. На форумі були присутні керівники області: голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнін; голова Харківської обласної ради, президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов,; члени уряду: Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Арсен Аваков, Міністр внутрішніх справ України та ін.; Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт; Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Кейс Ян Рене Кломпенхаувер та ін., які виступили на пленарному засіданні. Також були присутні понад 500 представників дипломатії, різних органів влади, громадських та міжнародних організацій, корпорацій, великих підприємств і компаній, ВНЗ та бізнесу, засобів масової інформації.
Ключові теми пленарних засідань та панельних дискусій Форуму:

 • хід реалізації Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020»;
 • реформування місцевого самоврядування в Україні;
 • залучення інвестицій в економіку України;
 • практичні кроки зі створення «електронного уряду»;
 • взаємодію місцевих громад та нафтогазової галузі: практики для сталого розвитку Харківського регіону та ін.

На панельній дискусії «Взаємодія місцевих громад та нафтогазової галузі: практики для сталого розвитку Харківського регіону» обговорювалися наступні ключові теми:

 • вплив проектів розвідки і видобутку вуглеводнів на сталий соціально-економічний розвиток місцевих громад;
 • плідна взаємодія нафтогазової галузі з навчальними закладами та ін.

Модератор – Кирило Томляк, директор ТОВ «КТ-Енергія», керівник інформаційного проекту «Нетрадиційний газ в Україні».
Спікери панельної дискусії:

 • Юлія Завалішина, менеджер зі зв’язків з громадськістю та державними органами влади компанії Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс
 • Євгеній Шахненко, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації
 • Кріна Лаврі, перший секретар посольства Великобританії з питань енергетики й торгівлі
 • Віль Бакіров, ректор ХНУ ім. В.Н. Каразіна
 • Валерій Прохоров, генеральний директор НП «Радіоелектроніка та інформатика» та ін.

Валерій Прохоров презентував проект «Створення геоінформаційної системи моніторингу впливу проектів розвідки і видобутку вуглеводнів на соціально-економічний розвиток місцевих громад Харківської області», який був виконаний відповідно до договору про надання благодійного гранту між науковим парком «Радіоелектроніка та інформатика» ХНУРЕ та представництвом компанії «Шелл» в Україні. Адміністратор цього проекту – ТОВ «Британська Рада (Україна)».
У презентації були представлені: мета і завдання проекту, шляхи його реалізації, його цінність, проблеми й труднощі під час його виконання. За допомогою створеної геоінформаційної системи було наочно продемонстровано позитивний вплив на соціально-економічні показники проектів проведення розвідки та видобутку вуглеводнів, а також підвищена обізнаність місцевих громад з екологічної безпеки проведення розвідки і видобутку вуглеводнів, у тому числі сланцевого газу. Були висловлені пропозиції щодо подальшого використання даної системи та ін.

зберегти цю сторінку в PDF