Як вписується Work and Travel в навчальний графік?

22.11.2014

Активізувались студенти, які хочуть поїхати у США по програмі Work and Travel (беруть довідки про навчання). Вони називають декілька причин, чому тепер це не складно зробити:

1) у зв’язку зі складною ситуацією взимку, графіком навчального процесу на факультеті передбачено перенесення літньої виробничої практики на зимовий період;

2) програма Work and Travel закінчується 31 серпня і вони не пропустять початок занять;

3) коли у нас в ХНУРЕ був Міністр Сергій Квіт, то студенти питання про участь у Work and Travel йому задавали і він категорично не заборонив участь у такій програмі, але зауважив, що пропускати заняття не можна;

4) студентам із Харкова знижка 50 у.о. на реєстрацію до кінця тижня.

Звичайно всім студентам хочеться поїхати в США і пожити в оточенні нових людей з усього світу, отримати практику англійської мови в її натуральному середовищі та на власні очі побачити Нью-Йорк та Ніагарський водоспад, Великий Каньйон та Голівуд і ще сотні цікавих куточків вкрай цікавої країни. Раніше була практика, що студенти ВУЗу працювали в Сибіру із студентським будзагоном, але студентські будзагони працювали чітко не більше 2-х місяців і лише 10% від їх чисельності (командири, квартир’єри та ін.) здавали літню сесію достроково і їхали на два тижні раніше.

Наразі сайт програми Work and Travel повідомляє, що студентам дозволяється працювати до чотирьох місяців в період з 2-го травня до 1-го вересня (тобто від 2,5 до 4-х місяців). При цьому програма надасть їм «можливість отримати досвід самостійного життя та, мабуть, вперше насолодитись незалежністю від батьків та декану твого університету». Непогано, правда?

Виникає питання дострокової здачі літньої сесії. Оскільки весняний семестр фактично починається з 1-го березня (найскоріше у лютому буде дистанційна форма навчання), то графік відпрацювання практичних і лабораторних робіт буде значно ущільнений. Тому, якщо студент захоче здати сесію до 2-го травня (фактично середина семестру), то йому необхідно буде відпрацювати додатково не одну чверть (як було торік) а половину всіх необхідних занять, що є проблематичним з точки зору вільного часу викладачів і залучення допоміжного персоналу та техніки.

В минулих роках були випадки, коли студент так і не здав достроково всю сесію, але все рівно поїхав до США, прийшлось такого відрахувати. Був випадок, коли батьки студента виставили вимогу: або відпустіть студента («закрийте» сесію), або компенсуйте нам витрати за купівлю білета на літак (800 у.о.) і реєстраційні витрати на програму Work and Travel (близько 700 у.о.). Тому відношення керівництва факультету до програми Work and Travel не те щоб негативне, але й не дуже позитивне, оскільки проблеми вирішувати приходиться не студенту, а декану, примушуючи викладачів (після того як сам дозволив здавати достроково сесію) додатково працювати не завжди з успішними студентами.

зберегти цю сторінку в PDF