Радіотехнічний факультет готовий до нової співпраці

30.01.2016

Декан радіотехнічного факультету ХНУРЕ С.М. Сакало і завідувач кафедри радіотехнологій інформаційно-комунікаційних систем О.І. Цопа зустрілися з представником Харківського обласного товариства радіоаматорів (ХООР) І.Л. Зельдіним.
З урахуванням досвіду всесвітньо відомих університетів, розглянута необхідність відродження колективної радіостанції на базі ХНУРЕ, яка раніше функціонувала тут понад 20 років. Також йшлося й про роль ХНУРЕ в історії Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Міністерства освіти і науки України, про необхідність відновлення зв’язків між ХНУРЕ і НАНЦ. Обговорювалися організаційні та технічні аспекти проведення сеансів радіозв’язку через штучні супутники Землі і з Міжнародною космічною станцією зокрема. Була порушена наукова сторона завдань, пов’язана з космічним радіозв’язком, а також вплив набутих студентами навичок на навчальний процес. У ході обговорення торкнулися теми сучасної приймально-передавальної апаратури, побудованої за технологією SDR, були приведені позитивні приклади дрібносерійного виробництва, а також висловлена зацікавленість у науково-дослідній та дослідно-конструкторській роботах у цьому напрямку. С.М. Сакало підтвердив готовність науково-дослідного полігону ХНУРЕ до участі в проектах, пов’язаних з колективною радіостанцією і дослідженнями із застосуванням обладнання, побудованого за технологією SDR.
Питання, порушені під час зустрічі, знайшли розуміння і підтримку сторін. Про ці переговори було проінформовано керівництво університету та їхні результати були оцінені позитивно.

зберегти цю сторінку в PDF