Перші 50 пройшли

28.10.2013

18 жовтня в університеті було свято – кафедра проектування та експлуатації електронних апаратів відзначила ювілей.

Цей 50-річний шлях для кафедри став насиченим звершеннями і подіями. Початок був покладений в 1963 році , коли на радіотехнічному факультеті Харківського інституту гірського машинобудування, автоматики та обчислювальної техніки була створена кафедра конструювання та технології виробництва радіоапаратури. Очолив її роботу доцент Харківського політехнічного інституту Євген Георгійович Прошкін. У вересня 1964 року утворилися дві кафедри: конструювання радіоапаратури (зав. каф. доц. Є.Г. Прошкін) і технології виробництва радіоапаратури (зав. каф. к.т.н. В.К. Дущенко). З 1974 по 1979 рік кафедру конструювання радіоапаратури очолював доцент Олег Володимирович Хомицький. А з 1979 року по 2004 рік завідувачем кафедри був професор Валерій Миколайович Світенко. За цей час кафедра ще двічі змінювала свою назву. У 1997 році вона стала кафедрою конструювання радіоелектронних засобів, а з липня 1999 року була перейменована на кафедру проектування та експлуатації електронних апаратів. Саме під цією назвою кафедра знайома сучасним студентам та абітурієнтам. Останнє десятиліття кафедрою керує професор Ігор Іванович Ключник.

Кафедра не старіє, йде в ногу з часом, розвивається, підтверджує свій статус, готуючи висококласних фахівців з напряму радіоелектронні апарати.

На ювілей кафедри приїхало багато випускників, серед яких Віктор Олександрович Клочко – випускник групи КР-70-6 , генерал-майор служби безпеки України, Анатолій Миколайович Зеленін – випускник групи КР-63-2, кандидат технічних наук, професор кафедри мереж зв’язку ХНУРЕ, Юрій Вікторович Дубровін – випускник групи КР-66-2 , начальник навчального центру публічного акціонерного товариства «Харківський підшипниковий завод» і багато інших.

А в актовій залі ХНУРЕ, де відзначалося 50 – річчя кафедри, ювілярів привітала виконуюча обов’язки ректора університету Наталя Совєтівна Лєсна. Поздоровлення прозвучали від декана факультету автоматики та комп’ютеризованих технологій Олександра Івановича Філіпенка, який подарував музею кафедри один з перших випусків електропатефона, від завідувача кафедри охорони праці Бориса Васильовича Дзюнзюка, завідувача кафедри медіасистем і технологій Володимира Пилиповича Ткаченка, голови студентської профспілки Андрія Віталійовича Фролова та гостей свята. Перед присутніми виступив завідувач кафедри ПЕЕА Ігор Іванович Ключник, який розповів про сьогоднішній день кафедри, її плани на майбутнє, подякував співробітникам кафедри за їх працю та гостей свята за теплі слова привітання.

зберегти цю сторінку в PDF