Кафедра медіасистем та технологій зміцнює зв'язки ХНУРЕ з польськими колегами

31.10.2017

У цьому році кафедра медіасистем та технологій Харківського національного університету радіоелектроніки розпочала співпрацю з польським Університетом економіки Бидгоща (WSG – Wyższa Szkożła Gosodarki). У рамках цього співробітництва польські викладачі брали участь у науково-технічній конференції «Поліграфічні, мультимедийні та веб-технології, ПМВ-2017», студенти спеціальності видавництво та поліграфія взяли участь у виставці «Світ очима молодих» (м. Бидгощ) та отримали відповідні сертифікати, а в липні наші студенти разом зі старшим викладачем кафедри Юлією Бокарєвою підключилися до проекту «Європейська спадщина Львів –
Бидгощ».

22-25 жовтня завідувач кафедри професор Володимир Ткаченко та доцент кафедри Жанна Дейнеко відвідали Університет економіки в Бидгощі. Метою поїздки стало підписання договору про подвійне дипломування, розвиток спільної науково-дослідної роботи, стажувань викладачів та студентів, участь у конференціях та міжнародних програмах.

Наші колеги зустрілися з президентом Університету Кшиштофом Сікорою, директором Центру східного партнерства Мареком Хамотом, проректором з міжнародної діяльності Марженою Собчак та директором Європейського інституту Світланою Кашубою. В ході переговорів було підписано договір про реалізацію програми двостороннього дипломування за спеціалізацією «Інформаційні технології в медіаіндустрії» (рівень магістра), завдяки якій українські студенти зможуть після закінчення навчання отримати дипломи
обох університетів. При цьому необхідно відзначити, що диплом Університету економіки, який будуть отримувати наші студенти, дає право на працевлаштування в будь-якій країні Євросоюзу без процедури нострифікації. Зокрема, ця програма передбачає, що під час осіннього семестру наші студенти-п’ятикурсники зможуть навчатися за програмою магістерської підготовки ХНУРЕ та прослухати дистанційні курси іноземних викладачів Університету економіки англійською, польською та російською мовами. А ось влітку їм пропонують побувати в Польщі, де на них чекає місяць-півтора інтенсивного навчання та здача іспитів. У ході переговорів детально обговорювалися питання організації навчального процесу в рамках отримання подвійного диплома.

Наступним важливим питанням стало обговорення науково-педагогічних стажувань та спільних проектів. Колегами з Польщі були представлені програми стажувань, як для викладачів, так і студентів кафедри МСТ. Разом з деканом колегії економічних та соціальних наук, координатором науково- дослідних проектів Магдаленою Бергман, директором Інституту інформатики та мехатроніки Яцком Господарчиком були розглянуті питання спільної участі в науково-дослідних проектах, отримання грантів, зокрема, на реалізацію проекту «Сколе туристичний».

Також велика увага була приділена участі обох вишів у програмі Erasmus. Зацікавила польських колег і пропозиція про створення мультимедійних навчальних посібників та презентацій. Були намічені плани розробки навчального посібника польської мови, презентацій історичних та культурних пам’яток регіону та інших проектів з упровадженням сучасних технологій.

Представники польської сторони відзначили, що пропозиції кафедри медіасистем та технологій викликали великий інтерес до співробітництва та вдосконалення взаємних інтересів. Професор Володимир Ткаченко в свою чергу підкреслив, що ця зустріч сприятиме подальшому розвитку міжнародних зв’язків і вдосконаленню науково-дослідної та навчальної роботи обох вищих навчальних закладів.

зберегти цю сторінку в PDF