Відбулася перша зустріч

15.10.2014

Відбулася перша зустріч (1-NRG-meeting) учасників та потенційних учасників NRG (National response group) за темою темі: «Тренінги і підготовка кадрів для промислової автоматизації»

В рамках реалізації Темпус-проекту TATU 544010-TEMPUS-1-2013-1-DE-TEMPUS-JPHES (Trainings in Automation Technologies for Ukraine) на базі кафедри Проектування та експлуатації електронних апаратів ХНУРЕ пройшла перша зустріч (1-NRG-meeting) учасників та потенційних учасників NRG (National response group) за темою: «Тренінги і підготовка кадрів для промислової автоматизації».
Програма зустрічі складалася з презентації учасників, презентації Темпус-проекту TATU та круглого столу з учасниками NRG-group.
На зустрічі виступив Дмитро Кольчик з презентацією ПАТ «ЕЛАКС» (http://elaks.in.ua). Компанія ПАТ «ЕЛАКС» з 1994 року успішно працює на ринку комплексної автоматизації та електрифікації об’єктів промисловості в Україні та за кордоном. ПАТ «ЕЛАКС» пропонує виконання робіт з автоматизації технологічних процесів «під ключ», а також комплексні рішення з електропостачання (до 35 кВ) й освітлення об’єктів. За підсумками зустрічі ПАТ «ЕЛАКС» увійшов до NRG-group Темпус-проекту TATU.
З презентацією Темпус-проекту TATU виступив асистент кафедри ПЕЕА Павло Галкін, який є координатором проекту від ХНУРЕ. Проект TATU – «Тренінги з автоматизованих технологій для України» спрямований на сприяння модернізації вищої освіти в Україні, використовуючи досвід інших європейських країн, з метою підвищення можливості працевлаштування випускників вишів, пропонуючи спеціальні навчальні модулі в галузі промислової автоматизації, розвитку партнерства з підприємствами. В рамках проекту буде створено 5 тренінг-центрів в кожному університеті-партнері України для проведення сертифікованих тренінгів для студентів та молодих спеціалістів з українських підприємств в галузі промислової автоматизації.
В рамках круглого столу учасники NRG-meeting обговорили кілька питань:

  1. Тренінги за якими технологіями необхідні в першу чергу для фахівців з АСУ ТП України.
  2. Було проведене опитування учасників NRG-meeting з технологій, які використовуються та ПЛК.
  3. Актуальність перепідготовки і підвищення кваліфікації співробітників на базі центрів з автоматизації в 5 університетах України.

Зустріч проходила за інформаційної підтримки Асоціації підприємств промислової автоматизації України (АППАУ) і ТОВ «Фенікс Контакт».
Наступна зустріч відбудеться у листопаді-грудні 2014 року, бо не всі учасники змогли приїхати на 1-NRG-meeting, а обговорювані питання виявилися цікавими широкому колу компаній України.
У перспективі планується розширення NRG-group для створення дійсно компетентних тренінг-центрів з промислової автоматизації.

зберегти цю сторінку в PDF