Співпраця з Туреччиною у сфері освіти буде розвиватися

04.10.2013

2 жовтня Харківський національний університет радіоелектроніки відвідав почесний консул України в місті Ізмір (Турецька Республіка) Хікмет Четін Гюверджин.

Високий гість зустрівся з виконуючою обов’язки ректора Наталією Совєтівною Лєсною і обговорив з нею результати співпраці у сфері освіти. Обидві сторони відзначили необхідність її подальшого зміцнення і розвитку.

Слід зазначити, що в 2010 році диплом нашого університету в числі перших вузів України був визнаний в Раді з вищої освіти Турецької Республіки. Це сталося завдяки допомозі і підтримці на державному рівні, яку нам надав пан Гюверджин. Завдяки його плідній роботі ось уже четвертий рік ХНУРЕ представлений на всіх освітніх міжнародних виставках як в Туреччині, так і в інших країнах.

Визнання диплома нашого університету в Туреччині і сприяння, надане паном Гюверджіном, допомогло нам підписати договори про співпрацю з університетом «Яшар » (м. Ізмір) і університетом «Білкент» (м. Анкара) . За технічним оснащенням і рівнем підготовки студентів ці університети не поступаються європейським вузам. Співпраця з ними відкриває широкі перспективи: академічні обміни, стажування молодих вчених, спільні наукові проекти, а також можлива надалі практична реалізація проекту «подвійний диплом». Це не тільки позитивно впливає на імідж університету, але і дає змогу збільшити кількість іноземних студентів. В останні роки 142 слухача з Туреччини закінчили довузівську підготовку в нашому університеті. На даний момент 43 турецьких студенти отримують освіту за різними спеціальностями бакалаврського рівня.

Відзначаючи значну роботу консула у зміцненні міжнародного іміджу вишу, Н.С.Лєсна вручила йому Почесний знак університету. Потім високий гість зустрівся з колективом університету, а також зі студентами ХНУРЕ з Туреччини, вислухав їхні пропозиції та побажання.

Завершився візит концертом, який підготували творчі колективи університету.

зберегти цю сторінку в PDF