Розвиваються наукові та освітні зв’язки з університетом Ганновера

14.11.2013

Провідний науковий співробітник проблемної науково-дослідної лабораторії АСУ, професор кафедри безпеки інформаційних технологій ХНУРЕ, доктор технічних наук, старший науковий співробітник О.А. Винокурова з 22 жовтня по 7 листопада проходила стажування в L3S дослідному центрі Ганноверського університету ім. В. Лейбніца.

Були проведені дослідження в галузі обчислювального інтелекту і розробки вейвлет-нейро-фаззі систем для вирішення завдань прогнозування, ідентифікації, класифікації та моделювання нестаціонарних нелінійних послідовностей в умовах поточної і апріорної невизначеності.

У рамках проходження стажування проведені зустрічі в трьох інститутах з провідними професорами. З Prof. Dr. H-J. v. Mettenheim Інституту комп’ютерних досліджень (Institute of computer science) Ганноверського університету ім. В. Лейбніца обговорені можливості спільних досліджень у галузі розв’язання економічних і енергетичних задач на основі вейвлет-нейро-фазі-технологій, а також можливості подачі спільних проектів на фінансування, умови проходження стажувань аспірантів та наукових співробітників. З Prof. Dr. techn. W. Nejdl, L3S дослідного центру Ганноверського університету, обговорювалися можливості спільних дослідження в сфері завдань web-mining, text-mining, кластеризації даних на основі методів обчислювального інтелекту. Обговорені можливості проходження стажувань аспірантів та наукових співробітників. З Prof. Dr.-Ing. R.J. Lachmayer, Dr. I. Mozgova, Institut für Produktentwicklung und Gerätebau Ганноверського університету ім. В. Лейбніца, обговорені можливості спільних досліджень і вирішення завдань в галузі обробки сигналів у мехатроніці на основі нейро-фаззі технологій.

*   *   *

З 4 по 7 листопада відбувся візит М.І. Сліпченка в Ганноверський університет ім. В. Лейбніца з метою забезпечення співробітництва у науковій та навчальній сферах.

У рамках візиту були проведені наступні зустрічі із зарубіжними вченими:

 • проф. Н.Бутіч, програмним координатором Східноєвропейського співробітництва;
 • проф. Ханс-Йоргом Меттенхаймом (Інститут комп’ютерних досліджень);
 • проф. Лорандом Лахмайером і доктором Іриною Мозговою (Інститут трансферу технологій);
 • проф. Біргіт Глясмахером (Інститут мультіфазную процесів);
 • проф. Борисом Чичковим (Інститут квантової оптики);
 • проф. Вольфгангом Нейдлем (L3S дослідний центр);
 • доктором Біргіт Барден (Міжнародний департамент).

Були проведені переговори з метою проведення спільних науково-дослідних проектів:

 • «Виявлення знань з тексту та зображень»;
 • «CROKODIL-ресурсоорієнтованої навчання»;
 • «Семантичне розуміння мультимедійного контенту»;
 • «Адаптивна система навчання ALS для слабочуючих і глухих»;
 • «M- Eco : Медична екосистема персоналізації»;
 • «Технологія розширеного навчання і дослідження»;
 • «IT- екосистема: Автономія і керованість»;
 • «Доступ до розподілу».

*   *   *

З 22 по 27 жовтня також відбувся візит професора кафедри інформатики О.Я. Кузьоміна в Ганноверський університет ім. В. Лейбніца з метою забезпечення співробітництва у науковій та навчальній сферах.

Згідно з угодою з цим університетом та чинним проектом «Співпраця з Середньою та Східною Європою» відбулися його зустрічі із зарубіжними вченими в Інституті проектування пристроїв і засобів приладобудування факультету машинобудування та з учасниками Першого російсько – німецького форуму з проблем біомедичної інженерії в Ганновері.

Спілкування з завідувачем кафедри проектування пристроїв і засобів приладобудування проф. Роландом Лахмаером (презентація) пройшло за чотирма науковими напрямками: оптомехатроніці, робототехніці, програмної інженерії та управління проектами.

У рамках форуму з біоінформатики відбулися зустрічі з проф. Б. Глясмахер та проф. Б. Чичковим, де обговорювалися питання розвитку співпраці в науковій сфері вчених ХНУРЕ та університету Ганновера. Крім того, у міжнародному відділі університету Ганновера були подані заявки на конкурси, що проводяться Міністерством науки і досліджень ФРН і академічною спільнотою Німеччини DAAD для фінансової підтримки обопільного співробітництва.

*   *   *

Також 23 по 26 жовтня делегація фахівців від ХНУРЕ брала участь у Першому російсько-німецькому форумі з проблем біомедичної інженерії в Ганновері.

Зі спільними доповідями з фахівцями Інституту мультифазних процесів університету ім. В. Лейбніца виступили проф. каф. БМІ О.Г. Аврунін, аспіранти каф. БМІ М.Ю. Тимкович і К.Г. Селіванова. Теми доповідей стосувалися розробки програмного забезпечення для автоматизованого аналізу кріомікроскопічних даних та обробки треморографіччних сигналів за допомогою графічного планшета.

Аспіранти отримали індивідуальні гранти на участь у конференції.

У рамках конференції укладені два двосторонні міжнародні договори (протоколу про наміри) про науково-технічне та навчально-методичне співробітництво ХНУРЕ з Інститутом мультифазних процесів університету ім. В. Лейбніца і тристоронній україно-російсько-німецький договір між ХНУРЕ, Інститутом мультифазную процесів університету ім. В. Лейбніца і Пензенським державним технологічним університетом (кафедрою інформаційних технологій та менеджменту в медичних та біотехнічних системах).

зберегти цю сторінку в PDF