Презентація на національному рівні комплексного підходу до формування інноваційного середовища у ВНЗ України

02.04.2014

У Київському національному торговельно-економічному університеті 20 березня пройшов VІІ Міжнародний бізнес-форум «Проблеми та перспективи розвитку інноваційної діяльності в Україні».

Активну участь у цьому форумі брали партнери консорціуму Темпус-проекту NEFESIE «Національна освітня інфраструктура удосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів» Ілона Ревенчук (Харків), Олександр Мартинюк (Одеса).

Метою бізнес-форуму є консолідація інтелектуальних ресурсів для прискорення інноваційного розвитку України на засадах партнерства і співробітництва між підприємцями, інвесторами, владою, науковцями та освітянами.

Обговорення проходило за такими напрямами:

  • Тенденції розвитку інноваційної інфраструктури в Україні;
  • Проблеми організаційного, правового та фінансового забезпечення інноваційної діяльності підприємств;
  • Міжнародний науково-технічний обмін та інноваційне співробітництво;
  • Пріоритети та інструменти розвитку інноваційного потенціалу підприємств;
  • Інноваційний розвиток торговельної діяльності;
  • Бізнес-планування  та комерціалізація інноваційних проектів;
  • Захист об’єктів інтелектуальної власності.

У рамках проекту команда NEFESIE представила:

  • методики з удосконалення національних стандартів та моделей студентської інноваційної та підприємницької діяльності у ВНЗ;
  • рекомендації за стандартами і моделями для ВНЗ, які займаються інноваційною діяльність спільно з IT-компаніями;
  • рекомендації щодо удосконалення національного законодавства, яке належить до створення, організації та оцінки діяльності студентських стартапів у галузі IT.

На зустрічі були представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, Київського національного торговельно-економічний університету, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Академії технологічних наук України, Української асоціації бізнес-інкубаторів та інноваційних центрів, Білоруського державного економічного університету, Молдавської економічної академії.

Контакти

Генеральний менеджер проекту: доктор Аріаніт Курті, доцент Ліннеус Університету, е-mail: arianit.kurti@lnu.se, телефон +46 (0) 470-70 83 75.

Координатор проекту в Україні: кандидат технічних наук Тетяна Шатовська, доцент Харківського національного університету радіоелектроніки, e-mail: shatovska@gmail.com, телефон +38 (057) 7021646.

Інтернет посилання щодо проекту:

Офіційний сайт проекту – http://tempus.nung.edu.ua

Проект в соціальних мережах – https://www.facebook.com/nefesie

Довідково

До консорціуму проекту входять: Ліннеус університет, Харківський національний університет радіоелектроніки, Одеський національний політехнічний університет, Національний університет «Львівська політехніка», Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Вінницький національний технічний університет, Інститут ім. Педро Нуніш, Sigma Україна, університет м. Дублін, університет Оксфорд Брукс, ІKEA, Міністерство освіти і науки України, КБ «Южноє».

Основні відомості

Теmpus є програмою Європейського Союзу, яка підтримує модернізацію вищої освіти в країнах-партнерах Східної Європи, Центральної Азії, Західних Балкан та Середземномор’я, головним чином у рамках проектів співпраці університетів.

зберегти цю сторінку в PDF