Перша координаційна зустріч партнерів проекту ENGENSEC

11.04.2014

24-26 березня 2014 року в Технологічному інституті Блекинге (Карлскруна, Швеція) відбулася перша координаційна зустріч партнерів проекту ENGENSEC. Технологічний інститут Блекинге (BTH) є грантоодержувачем проекту, що фінансується за підтримки Європейської Комісії.

Проект спрямований на створення нової магістерської програми в області інформаційної безпеки. Реалізація проекту дозволить підвищити якість освіти в галузі інформаційної безпеки, а також сприятиме академічної мобільності студентів України, Росії та ЄС. Спільні зусилля партнерів консорціуму по створенню уніфікованої магістерської програми сприятимуть підготовці професіоналів високого рівня для ефективного вирішення проблем у сфері інформаційної безпеки. 

Представники 12 університетів з 6 країн прийняли участь у цій зустрічі. Андерс Хедерстіерна, ректор BTH, привітав учасників зустрічі і побажав продуктивної роботи над проектом ENGENSEC. Андерс Карлссон, керівник проекту ENGENSEC, розповів учасникам про особливості проекту і позначив майбутні завдання, а також очікувані результати роботи. 

Учасники координаційного збору зробили презентації про свої начальні заклади і розповіли про те, як досвід і можливості їх навчальних закладів можуть сприяти успішній реалізації спільного проекту. Представники університетів відвідали навчальні корпуси BTH. Завдяки екскурсії по інституту, гості не лише відвідали лекційні аудиторії та лабораторії для практичних занять, а й познайомилися з принципами організації освітнього процесу для студентів. 

Представники BTH поділилися досвідом впровадження європейських стандартів в освітній процес, участі в Болонському процесі, прилучення до концепції вдосконалення інженерної освіти (CDIO), а також досвідом організації програми подвійних дипломів. Доповідь представників фінансового департаменту про правила участі в проекті завершив перший день зустрічі. 

З метою більш тісної співпраці у другий день зустрічі учасникам було запропоновано розділитися на 5 груп відповідно зі своїми компетенціями . Таким чином, подальша робота тривала в наступних групах: розробка спільного навчального плану (керівник групи Даріуш Кабан), аналіз існуючих курсів (керівник групи Томас Сурмац), організація віддаленої хмарної лабораторії (керівник групи Лео Труксан) , організація зворотного зв’язку з роботодавцями (керівник групи Дмитро Андрушко ) і моніторинг активності груп (керівник групи Андерс Карлссон). 

Робота в групах продовжилася протягом третього дня. На завершення зустрічі керівники груп представили результати спільної роботи. Перед партнерами були поставлені нові завдання для продовження роботи над проектом. Мета наступного координаційного збору – пропозиції щодо конкретних спільних навчальних планів і визначення нових курсів, які увійдуть до складу освітніх програм. Місце зустрічі – Санкт-Петербурзький державний університет Телекомунікацій (Санкт -Петербург, Росія). 

Під час координаційної зустрічі у Карлскруні регіональні менеджери проекту ENGENSEC з Росії , України та Швеції дали інтерв’ю місцевій газеті BlekingeLänsTidning (BLT) . Крім цього, кореспондент поспілкувалася з учасниками зустрічі. Стаття про проект ENGENSEC опублікована в газеті BLT на 2 стор від 25 березня 2014 р . На офіційному сайті Технологічного інституту Блекинге розміщено новинне повідомлення про зустріч. Повідомлення доступно за цим посиланням

Координатор проекту з української сторони – Дмитро Андрушко, доцент кафедри Телекомунікаційних систем ХНУРЕ  Дізнатися детальніше про проект: http://engensec.eu/

зберегти цю сторінку в PDF