Координаційна зустріч членів проекту Темпус NEFESIE створює нові передумови розвитку підприємницької освіти в галузі інформаційних технологій

13.01.2014

В Оксфорді, університеті Оксфорд Брукс, з 08 по 12 грудня 2013 р. відбулася координаційна зустріч за Темпус-проектом «Національна освітня інфраструктура вдосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів».

«Для піднесення економіки в Україні найголовніше – створити в країні підприємницьке середовище. У ній, як на благодатному ґрунті, виростуть нові компанії та робочі місця», – відкрив зустріч проректор університету Оксфорд Брукс та декан факультету бізнесу професор Chris Cooper. 

Зустріч відбувалася у формі круглого столу за участю міжнародних бізнес-експертів з 5 європейських університетів та представників українських і європейських ІТ-компаній. Метою зустрічі був аналіз існуючих європейських моделей студентського підприємництва в галузі ІТ та обговорення стандартів  розвитку вищої освіти України напрямку програмної інженерії та можливості комерціалізації  ІТ-проектів із залученням студентів, університетів та інших установ.

У рамках проекту команда NEFESIE зосереджена на розробці моделей розвитку екосистеми підприємництва та інновацій у сфері ІТ. На зустрічі були представлені питання щодо створення моделі розвитку трансферу технологій в університетах і наукових центрах, моделі залучення в технологічне підприємництво та навчання ключовим навичкам, створення та розвитку технологічних компаній з числа вчених, інженерів, підприємців. Особливо наголошувалося на підвищенні професіоналізму діючих учасників екосистеми – інвесторів, підприємців, наукових та технопарків тощо, на розвиток їхньої кооперації.

На зустрічі усі партнери проекту NEFESIE обговорювали моделі освітніх програм стандарту магістрів з програмної інженерії щодо розвитку компетенцій у сфері управління інноваціями, дослідженнями і розробками в ІТ. Це дозволить ліквідувати гострий кадровий дефіцит, який утворився в ІТ-компаніях, що переходять до інноваційного розвитку. Сьогодні необхідні фахівці, здатні керувати науковими дослідженнями і розробками, створенням і просуванням нових продуктів і технологій.

Доктор професор Ханс Люндберг, що викладає курси з підприємницької та інноваційної діяльності в Мексиці та Швеції представив існуючі успішні моделі розвитку підприємницької та інноваційної екосистеми цих країн.

На зустріч було запрошено експертів з:

  • Abbott Diabetes Care, (Maidenhead).
  • BMW Mini-Plant, (Oxford).
  • Infineum International Ltd. Milton Hill Business and Technology Centre, (Abingdon).
  • Science and Technology Facilities Council. RAL, (Harwell).
  • Sharp Laboratories of Europe Limited. Oxford Science Park.
  • Sophos plc. Abingdon Science Park, (Abingdon).
  • Vodafone,(Newbury).
  • Williams F1. Grove, (Wantage).
  • Pentangle, (Oxford).
  • Oxford City Council.

Вони поділились своїм досвідом щодо розбудови екосистеми та розвитку підприємницької складової проекту. Важливим для розвитку ефективних підходів щодо впровадження результатів власних розробок в межах університету, – було у виступах голів студентського об’єднання молодих підприємців університету Оксфорд Брукс, – підприємець починає власну справу в галузі ІТ. Їх цінні рекомендації скорегували напрямок побудови моделей розвитку підприємницької діяльності в українських університетах.

Окрім того, було наведено чимало прикладів співробітництва в компанії SIGMA, в тому числі між компанією SIGMA-Україна та Харківським національним університетом радіоелектроніки. Компанія IKEA представила свої успішні моделі інноваційного співробітництва.

Однією з важливих подій зустрічі було відвідання дослідницького центру університетів Оксфорду Sophos plc. Abingdon Science Park.

Контакти:

Генеральний менеджер проекту: доктор Аріаніт Курті, доцент Ліннеус Університету, е-mail: arianit.kurti@lnu.se, телефон +46 (0) 470-70 83 75.

Координатор проекту в Україні: к.т.н Тетяна Шатовська, доцент Харківського національного університету радіоелектроніки, e-mail: shatovska@gmail.com, телефон +380577021646.

Інтернет посилання щодо проекту:

Офіційний сайт проекту  –   http://tempus.nung.edu.ua.

Проект в соціальних мережах  –   https://www.facebook.com/nefesie.

Довідково:

До консорціуму проекту входять: Ліннеус університет, Харківський національний університет радіоелектроніки, Одеський національний політехнічний університет, Національний університет «Львівська політехніка», Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Вінницький національний технічний університет, Інститут ім. Педро Нунс, Sigma Україна, університет Дубліна, університет Оксфор Брукс, ІKEA, Міністерство освіти і науки України, КБ «Южное».

Основні відомості

Теmpus є програмою Європейського Союзу, яка підтримує модернізацію вищої освіти в країнах-партнерах Східної Європи, Центральної Азії, Західних Балкан та Середземномор’я, головним чином у рамках проектів співпраці університетів.

зберегти цю сторінку в PDF