Іноземні слухачі ФНІГ на дні відкритих дверей ХНУРЕ

18.03.2015

15.03.2015р. у Харківському національному університеті радіоелектроніки пройшов День відкритих дверей. На цей захід вперше, крім школярів та їх батьків, студентів технікумів, зазвичай присутніх на заході, були запрошені іноземні слухачі довузівського навчання факультету навчання іноземних громадян.Багато років поспіль для слухачів ФНІГ зустрічі з представниками профілюючих кафедр проходять за окремим графіком. Цього року, за ініціативи декана ФНІГ проф. Омарова М.А., був проведений свого роду експеримент, коли слухачі довузівського навчання були запрошені на захід разом з потенційними українськими студентами.

Іноземні слухачі познайомилися з експонатами виставки науково-технічної творчості, що організована центром науково-технічної творчості молоді, з великим інтересом слухали представників факультетів, які розповідали про нові досягнення і перспективні розробки в галузі нових комп’ютерних технологій, про переваги в питаннях навчання та подальшого працевлаштування випускників ХНУРЕ. Іноземці з цікавістю стежили за роботою експериментальних зразків, за рухами роботів, які здійснювала комп’ютерна програма, що була розроблена студентами нашого вузу.

Звичайно, як після будь-якого цікавого заходу, у іноземних слухачів виникло багато запитань до студентів і аспірантів, що демонстрували експонати. Біля експозиційних столиків зав’язалася цікава жвава розмова арабською та англійською мовами зі студентами -  «винахідниками». Що цікаво – в бесіду із задоволенням включилися викладачі-куратори груп іноземних слухачів (а це філологи ФНІГ, які є принципово далекими від техніки), які з неменшою  захопленістю задавали питання стосовно різних технічних тем нашим молодим «винахідникам» і університетським «гуру» і відповідали на питання, що виникали у іноземних слухачів в ході бесіди.

Після відвідин виставки іноземних слухачів зустрів наш університетський музей. Іноземці захоплено і з великою зацікавленістю оглядали зали музею, де в історичних документах представлена вся історія університету з першого дня його заснування, а в фотографіях – життя легендарних засновників вузу, слухали розповідь екскурсовода, познайомилися з унікальними експонатами минулого століття, подарованими музею відомими випускниками університету.

Після заходу було зроблено багато пам’ятних фотографій.

Подібні заходи необхідні та вкрай важливими. Вони не тільки дозволяють іноземним слухачам познайомитися з історією і традиціями, науковими винаходами і відкриттями наших науковців, студентів, аспірантів і визначитися з подальшим вибором своєї майбутньої спеціальності, але й сприяють зміцненню дружби, взаєморозуміння, вихованню поваги і толерантності між молодим поколінням, що належить до різних країнам і різних національностей.

зберегти цю сторінку в PDF