Гуртожиток ентузіастів

12.06.2013

У гуртожитку № 5 ХНУРЕ виставлені роботи любителів фотографії та живопису.

Вони розміщені у фойє і вздовж сходів майже кожного поверху і дійсно радують око не лише мешканців гуртожитку, а й гостей. На цю виставку студентська рада гуртожитку персонально запросила проректора з адміністративно-господарської роботи Євгена Олексійовича Краснокутського. Власне кажучи, проректора не обов’язково запрошувати в гуртожиток, він там і так буває. Але випадок видався особливий.

Справа в тому, що Євгеній Олексійович захоплюється фотографією і під час своїх подорожей по світу прагне відобразити побачене. Чимало цих робіт (з країн Південно-Східної Азії) він показував в університеті, і багато співробітники та студенти змогли гідно їх оцінити. Хлопці ж попросили проректора виділити і їм кілька сюжетів для демонстрації. На що він із задоволенням відгукнувся. Правда, не був упевнений, що ці фотографії будуть добре виглядати в гуртожитку.

Але всі сумніви відпали, коли Євгеній Олексійович побачив експозицію: у чистому, доглянутому будинку зі смаком обладнана галерея, де представлені улюблені роботи їх авторів. І ця любов передається і глядачам. Представлені сюжети стають близькими, зрозумілими, добрими.
Студентам, які були там під час відвідин Євгенія Олексійовича, пощастило подвійно. Адже про кожний сюжет вони почули від нього захоплюючу розповідь або коментар, так що багатьом захотілося самим відчути смак мандрів.

Виставка залишила хороші враження. Безумовно, фоторобіт самих студентів тут більше. І зауважимо, вельми пристойних. Особливо запам’яталося, яким бачить світ, приміром, Сергій Головко. Представлено тут чимало й живописних творів, де хлопці прагнуть і осягнути мистецтво, і виразити себе, і просто відволіктися.

Ось така виставка в окремо взятому гуртожитку ХНУРЕ, яку обов’язково варто подивитися.
Але й сам гуртожиток, треба сказати, примітний. Ми вже говорили про доглянуту споруду. Євгеній Олексійович розповів, як все будувалося і переобладналося. Господарі показали нам чудовий тренажерний зал, кімнату відпочинку, з телевізором і DVD, а також інтелектуальними іграми, і приміщення, в якому студенти різних країн обладнали «візитки» з прапорцем і короткою історією своєї держави. У всьому побаченому відчувається небайдужість, зацікавленість, прагнення зробити життя для себе та інших кращим, комфортнішим. А створювати все це вдається за допомогою великого ентузіазму, який, на жаль, так рідкісний в наш час.

Ми розповіли про особливості гуртожитку № 5. Але в ньому є те саме, що й майже в кожному гуртожитку ХНУРЕ: у приміщенні – проводовий інтернет, на кожному поверсі – дві зручні кухні (з газовими плитами, гарячою і холодною водою), на нульовому поверсі – чоловічий і жіночий душ, на першому поверсі – пральня. Поруч з гуртожитком розташована сучасна спортивна площадка.

Керує гуртожитком невисока, але дуже енергійна жінка, яка з трепетною любов’ю піклується про затишок і комфорт, як вона сама каже, «своїх дітей» – Марія Іванівна Попова. А бойовим помічником у неї – голова студради Юрій Демішкевич, якому і прийшла в голову, в тому числі, ідея про організацію галереї в гуртожитку. А також, раніше, власного сайту гуртожитку.

Заходьте!

зберегти цю сторінку в PDF