Ректорат 25 січня 2016

26.01.2016

Питання прозорості університету стало ключовим обговоренням на ректораті.

Проректор з науково-педагогічної роботи Станіслав Ігнатьєв представив доповідь проімплементацію результатів проекту ЄС «Прозорий університет». Він зазначив, що, за словами фахівців з Європейського центру прозорості вузів, прозорість гарантує якість освітніх послуг, які надає вуз, оскільки вона забезпечує ефективне управління та раціональне використання ресурсів, і що найголовніше – не допускає маніпуляцій. Однак, за результатами моніторингу фінансової діяльності та бюджетних процедур ступінь прозорості ХНУРЕ становить 6%. Даний показник визначено на основі інформації про діяльність вузу, опублікованій на його офіційному сайті. Тому університет буде поступово відкривати свою діяльність громадськості та публікувати на офіційному сайті інформацію, що стосується господарської діяльності, а також рішення ректорату та Вченої ради.

Продовжуючи тему, Олексій Ткаченко представив концепцію фінансового обліку підрозділів університету. Згідно з озвученою концепцією, кожний підрозділ університету буде розглядатися як одиниця обліку витрат і доходів, на основі яких буде визначатися його фінансовий результат. Облік цей буде вестися автоматично, за допомогою вже працюючого в ХНУРЕ програмного забезпечення «Парус». Такі заходи уможливлять фінансову оцінку роботи підрозділів, відстежити, які підрозділи заробляють університетові кошти, а які є дотаційними, дати загальну характеристику їх господарської діяльності та багато іншого.

Т. в.о. проректора з наукової роботи, професор Володимир Хаханов доповів про стан питання використання бюджетних коштів на проведення наукових досліджень. Він окреслив існуючі проблеми і запропонував комплексну систему управління науковими дослідженнями.

Крім цього, він висунув наступні пропозиції:

- розглядати прозорість діяльності вузу як атрибут рейтингу, іміджу вузу і ринкової привабливості університету в боротьбі за абітурієнта і потенційного інвестора

- впроваджувати політику прозорості в управлінні кадрами, фінансами, закупівлями, освітніми та науковими процесами

- боротися з корупцією шляхом передачі функції розподілу фінансів автоматичній і незалежній цифровій системі управління ресурсами.

Завершальним став виступ т.в.о. ректора ХНУРЕ Едуарда Рубіна про проведення внутрішнього аудиту університету. За його словами, з 2011 року в університеті внутрішнім аудитом системно ніхто не займався, а контроль здійснювався в ручному режимі, і це викликало безліч запитань у перевіряючої комісії, яка нещодавно приступила до роботи у вузі. Він також закликав співробітників надавати допомогу перевіряючим і оперативно надавати їм необхідну інформацію, щоб процес аудиту завершився якнайшвидше.

зберегти цю сторінку в PDF