Ректорат 11 січня

12.01.2016

На сьогоднішньому ректораті обговорили три питання:

• участь університету в рейтингу WikiPedia,

• розширення таблиці відповідності спеціальностей технікумів (на виконання листа МОН України від 29.12.2015 №1 / 9-628),

• співпраця з середніми освітніми установами в напрямку їх профорієнтації та підготовки до вступу до вузу.

Позиції університету в національних та міжнародних рейтингах вузів уже стали однією з ключових тем обговорень ректорату та Вченої ради. На цей раз, проректор з науково-методичної роботи Станіслав Ігнатьєв представив інформацію про рейтинг Wikipedia Ranking of World Universities. У рейтинг входять 24 вузи з України, і завдання на найближче майбутнє – підняти в ньому позиції ХНУРЕ.

Для цього необхідно здійснити 3 кроки:

• Організація роботи структурного підрозділу, який буде відповідальне за рейтинги і виконувати поточну роботу з представлення вузу, відповідно до вимог;

• Кореляція інформації у Вікіпедії з офіційним сайтом університету;

• Участь в освітній програмі Wikipedia Educational Program.

Окрема увага приділялася питанню освітньої програми від Вікіпедії. У її рамках студенти, вивчаючи певну дисципліну, замість традиційних рефератів пишуть авторські статті для Вікіпедії. При цьому вони вчаться писати унікальні тексти доступною мовою і зацікавлені в тому, щоб їх читали. Дана практика допоможе боротися з плагіатом і підвищить мотивацію у студентів опановувати матеріалом настільки, щоб самостійно писати статті на такі теми.

Наступні обговорення стосувалися роботи з учнями та випускниками шкіл і технікумів, залучення їх до вузу і створення максимально сприятливих умов для їх підготовки і вступу до ХНУРЕ. Декани факультетів доповіли про можливість розширення таблиці відповідності спеціальностей, щоб у випускників технікумів було більше можливостей обрати собі вподобану спеціальність і вступити на скорочену форму навчання 1 курсу, або навіть на 2 або 3 курси.

зберегти цю сторінку в PDF