Якову Соломоновичу Шифріну виповнилося 95 років

25.04.2015

У Харківському національному університеті радіоелектроніки відзначили ювілей – 95 років від дня народження – видатного вченого Якова Соломоновича Шифріна.
Яків Соломонович Шифрін – Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат премії ім. О.С. Попова АН СРСР та нагороди Європейської мікрохвильової асоціації «За видатну професійну діяльність», Почесний професор Харківського національного університету радіоелектроніки, Севастопольського національного технічного університету, Південного Федерального університету РФ і Казанського національного дослідницького університету імені А.М. Туполева (КАИ), Почесний доктор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Президент Української національної асоціації «Антени», довічний дійсний член Міжнародного товариства радіоінженерів (Fellow IEEE), соросівський професор, академік і член Президії Академії наук прикладної радіоелектроніки (АН ПРЕ), головний науковий співробітник ХНУРЕ, доктор технічних наук, професор, учасник Великої Вітчизняної війни.
95-річчю від дня народження та 70-річчю науково-педагогічної діяльності Якова Соломоновича Шифріна був присвячений 19-й Міжнародний молодіжний форум «Радіоелектроніка та молодь у XXI столітті», який успішно пройшов 20-21 квітня. На його пленарному засіданні з доповіддю «Яків Соломонович Шифрін – засновник статистичної теорії антен – теорії антен з випадковими джерелами» виступив  доктор фізико-математичних наук, професор Микола Іванович Сліпченко.
Але головні події вшанування ювіляра відбулися на X Міжнародній конференції з теорії та техніці антен ICATT’2015, де його багатогранній науковій діяльності була присвячена доповідь пленарного засідання і одне із засідань конференції. Учасники ювілейної конференції відзначили величезний внесок у світову науку засновника ряду наукових напрямків і шкіл, видатного вченого зі світовим ім’ям Якова Соломоновича Шифріна і щиросердо привітали ювіляра.
А в музеї історії ХНУРЕ була відкрита експозиція, присвячена цій чудовій людині, яку сам Яків Соломонович і відвідав. Тут же він зустрівся зі студентами, поділився з ними своїми спогадами і побажав молодим людям якомога більше вчитися, опановувати, насамперед, фундаментальні знання, багато читати класику і любити життя у всьому її різноманітті.

Про життєвий і науковий шлях Якова Соломоновича Шифріна можна дізнатися тут.

зберегти цю сторінку в PDF