ХНУРЕ завершив перше півріччя з профіцитом бюджету

22.07.2016

ХНУРЕ підбив підсумки фінансової діяльності за перше півріччя 2016 року. За результатами фінансового звіту, за вказаний період університет вийшов на профіцит бюджету, який склав 5,1 млн. грн.

Як зазначив головний бухгалтер ХНУРЕ Олексій Ткаченко, він «приємно здивований результатом».

«У цьому році прогнозувався дефіцит бюджету понад 5 млн. грн. Підвищення рівня цін в країні, інфляція і зростання витрат на комунальні послуги робили фінансову обстановку несприятливою. Але, незважаючи на всі складнощі, ми утримали ситуацію під контролем. Навіть в пікові зимові місяці вдавалося вчасно розраховуватися за комунальні послуги, і всю зиму університет був з теплом. З півріччя вдалося вийти з профіцитом понад 5 млн. грн., тобто наш фінансовий результат за 6 місяців виявився краще очікуваного на 10 млн. грн.», – зазначив він.

При цьому головний бухгалтер підкреслив, що протягом всього періоду повністю виплачувалися зарплати, надбавки, премії та навіть були введені додаткові виплати співробітникам за рахунок сум, що надходять від розміщених на депозиті грошей.

Дохідна частина зросла у порівнянні з таким же періодом минулого року майже на 7 млн. грн. і склала 44,5 млн. грн. Приріст забезпечений додатковими сумами, які надійшли за навчання, курсовою різницею і доходами від розміщеного в банку депозиту.

Інвестиції в розвиток склали за перше півріччя 1 млн. грн. Гроші направлялися, в основному, на покупку нового обладнання і ремонт приміщень.

У структурі бюджету вищого навчального закладу за півріччя зросла і частка основного фонду (бюджетні надходження), і спеціального фонду (самостійно зароблені кошти). Сума спеціального фонду склала 44,5 млн. грн. (В минулому році – 37,6 млн. грн.), Основного фонду – 65,9 млн. грн. (60,3 млн. грн.).

Коментуючи підсумки півріччя, т.в.о. ректора ХНУРЕ Едуард Рубін зазначив, що «це тільки початок».

«Ці результати – ще навіть не наслідок реформ. Всі ці цифри – головним чином, результат того, що ми почали реально боротися з корупцією і закрили багато непрозорих схем», – сказав він, додавши, що основні реформи знаходяться в стадії запуску і стануть приносити плоди тільки в наступному навчальному році.

«Коли ми з командою прийшли в ХНУРЕ і сказали, що при належному управлінні фінансами вуз здатний значно збільшити свою дохідну базу, нам мало хто повірив, але ці цифри наочно підтверджують, що ми йдемо в правильному напрямку”, – підкреслив Е.Рубін.

зберегти цю сторінку в PDF