ХНУРЕ вшановує пам’ять Героя України Євгена Котляра

07.07.2015

3 червня відбулося засідання Вченої ради ХНУРЕ, де одним з питань, які розглядались, був комплекс заходів щодо вшанування пам’яті випускника нашого університету, Героя України Євгена Миколайовича Котляра. Як зазначив у своїй доповіді помічник ректора з виховної роботи Євген Сергійович Сакало, Є.М. Котляр закінчив факультет комп’ютерної інженерії та управління ХНУРЕ у 2002 р., був активним учасником Євромайдану, який згодом переріс у Революцію національної гідності, членом Самооборони майдану, трагічно загинув 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві.Як і всім Героям Небесної Сотні йому було присвоєне звання Героя України із врученням Золотої Зірки (посмертно).

Відповідно до Указу Президента України №69/2015 від 11 лютого 2015 р. «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» Вчена рада ХНУРЕ ухвалила цілу низку заходів з вшанування та увічнення пам’яті Євгена Котляра:

1. Створити в музеї ХНУРЕ постійно діючу експозицію присвячену Є.М. Котляру.

2. Створити на офіційному сайті ХНУРЕ Сторінку пам’яті Є.М. Котляра, де розмістити присвячені йому копії документів, фото та відеоінформацію.

3. Установити пам’ятну дошку, присвячену Є.М. Котляру всередині будівлі ХНУРЕ.

4. Клопотати перед Харківською міською радою про встановлення на будівлі ХНУРЕ меморіальної дошки присвяченої Є.М. Котляру.

5. Створити алею імені Героя України Євгена Котляра біля стадіону ХНУРЕ, з боку проспекту Леніна.

Золота Зірка Героя України супроводжується такими словами: «За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності» і дуже важливо, щоб нинішні та наступні покоління студентів знали ці слова та шанували пам’ять Героя України.

зберегти цю сторінку в PDF