ХНУРЕ виходить на стратегічно важливий ринок Марокко, відкривши в цій країні своє перше закордонне представництво

17.08.2016

У столиці Королівства Марокко Рабаті відкрилося офіційне представництво Харківського національного університету радіоелектроніки.Головні цілі, які переслідує ХНУРЕ з відкриттям офісу – системне просування освітніх послуг на марокканському ринку, збільшення потоку студентів-іноземців, забезпечення прозорої системи роботи з майбутніми студентами на основі стандартизації вартості навчання в університеті і надання консалтингових послуг. Зокрема, офіс допомагає абітурієнтам у підготовці документів на отримання візи, заявок на вступ і т.п. Серед завдань офісу також пропаганда України та Харкова як національної столиці освіти.

Проректор ХНУРЕ з науково-методичної роботи Станіслав Ігнатьєв, який взяв участь в церемонії відкриття офісу, зазначив, що керівництво університету розглядає Марокко як стратегічно важливу країну для партнерства.

«Це країна з великим потенціалом, в тому числі науковим та освітнім. Тут дуже активно розвивається ІТ-галузь, електронне управління, сонячна енергетика, і в цих сферах ми можемо бути конкурентоспроможними, оскільки вартість освіти в Марокко вище, ніж в Україні, але при цьому українська освіта тут розцінюється як європейська. При цьому марокканці після навчання зазвичай повертаються додому, адже рівень життя в їхній країні вище. Важливо й те, що українці і марокканці досить близькі ментально,» – зазначив С. Ігнатьєв.

Він повідомив, що завданням-мінімум для офісу є залучення на навчання 400 студентів з Марокко протягом 4-х років. У поточну вступну кампанію на адресу марокканців вже видано близько 300 запрошень.

С. Ігнатьєв також заявив, що ще дві країни, відносини з якими стратегічно важливі для ХНУРЕ – Єгипет і Туреччина.

«У Єгипті мало своїх університетів, і ми за цінами конкурентоспроможні на цьому ринку. Сподіваюся, що вже восени саме в Єгипті з’явиться наше друге закордонне представництво. Туреччина – дуже великий ринок, але відкриється він для нас тільки тоді, коли наш диплом буде визнаватися міністерством освіти Туреччини, і ми над цим працюємо,» – сказав С. Ігнатьєв.

Марокканське представництво ХНУРЕ, створене в партнерстві з випускниками університету та за підтримки посольств України в Королівстві Марокко та Королівства Марокко в Україні, розмістилося в Рабаті за адресою авеню Аль Абталь 15, к. 4. (працює з понеділка по п’ятницю, тел: + 212- 60-660-03-83, e-mail: ranmaroc@outlook.fr).

Як повідомлялося раніше, в ході поїздки в Марокко делегація ХНУРЕ підписала також угоди про співпрацю з провідними університетами – Sidi Mohamed Ben Abdellah University і International University of Rabat.

зберегти цю сторінку в PDF