ХНУРЕ відвідав Посол Афганістану в Україні Мохаммад Акбар Мохаммаді

02.12.2016

1 грудня відбулася зустріч представників делегації Афганістану на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Мохаммадом Акбар Мохаммаді з керівництвом ХНУРЕ, а також з проректорами з міжнародного співробітництва провідних університетів Харкова – ХНАДУ, НАУ «ХАІ» ім.Жуковського і ХНУГХ їм. А. Н. Бекетова.

У складі делегації були Консул Посольства Нусрат Ахмад Рамін, а також Президент Асоціації іноземних студентів і громадян в Харкові Каримі Патша.

За словами дипломатів, сьогоднішня політика розвитку Афганістану спрямована на підвищення рівня освіти молодого населення, тому держава готова надавати фінансову підтримку молодим людям і мотивувати їх здобувати вищу освіту за межами країни. Вони також підкреслили, що харківські вузи є для них привабливими в силу різноманітності спеціальностей і високої якості підготовки студентів.

Результатом зустрічі стала домовленість її учасників розробити проект комплексної угоди між університетами Харкова, міністерствами освіти та посольствами України та Афганістану. Цей документ буде регламентувати порядок взаємодії партнерів і містити перелік спеціальностей, навчання за якими буде фінансуватися державною програмою Афганістану.

Додатково будуть зроблені кроки для спрощення процедури визнання українського диплому в Афганістані.

«Тут зібралися представники кількох університетів Харкова, і я радий, що вони готові співпрацювати. Сьогодні важливо об’єднувати зусилля, щоб зміцнювати імідж української вищої освіти і залучати сюди якомога більше студентів. Впевнений, що підготувавши кваліфікованих фахівців для Афганістану, ми допоможемо цій країні зміцнити економіку, промисловість, а також налагодити дружні стосунки між нашими народами», — підкреслив в. і. о. ректора ХНУРЕ Едуард Рубін.

Після офіційної зустрічі гості прослухали презентації вчених ХНУРЕ, які розповіли про основні напрями діяльності та програмах підготовки, які є в університеті.

зберегти цю сторінку в PDF