ХНУРЕ розширює співробітництво із Марокко

04.08.2016

Делегація Харківського національного університету радіоелектроніки провела ряд зустрічей у Марокко з метою розширення міжнародних зв’язків університету.

В Посольстві України в Марокко відбулась робоча зустріч проректора університету Станіслава Ігнатьєва та директора Департаменту міжнародного співробітництва Елліни Мединської із Послом України в Королівстві Марокко Ярославом Ковалем.

«Сьогодні Україна та її система освіти все більше і більше приваблює марокканську молодь через баланс між високим рівнем підготовки студентів у вищій школі та її вартістю, відкритим для іноземців суспільством та ментальною схожістю», – підкреслив Посол України в Королівстві Марокко Ярослав Коваль, – «підтвердженням цьому є постійне зростання кількості віз, що видає майбутнім студентам українська дипломатична установа: від 403 віз у 2014, до 1247 – у 2015 році».  

Разом з тим, дипломат пояснив, що Харків випускники шкіл Королівства обирають із більшим ентузіазмом, оскільки лише в цьому місті навчаються близько 1000 вихідців із Марокко. І тут Україна є переможним гравцем на ринку економіки знань, успішно конкуруючи із сусідами: Польщею, Румунією та Російською Федерацією.

На початкових етапах зацікавленість мароканських студентів була в отриманні знань у медицині та фармації, де Україна вже підготувала тисячі фахівців. Разом з тим, стрімке зростання економіки Королівства Марокко, створення все більшої кількості інфраструктурних об’єктів, зокрема, у галузі енергетики, потребує все більшої і більшої кількості висококваліфікованих інженерних кадрів.

«Значний виклик для ХНУРЕ – стати конкурентоспроможним освітнім центром у підготовці кадрів у інженерії, зокрема, у галузі високих технологій, таких як IT, автоматизація виробництва та альтернативна енергетика, для ринку праці Королівства», – підкреслив Ярослав Коваль.

Слід зазначити, що під час візиту делегації ХНУРЕ до Королівства Марокко планується відкриття постійно діючого офісу ХНУРЕ, а також відбудуться зустрічі із керівництвом університетів у містах Рабат, Фес та Марокеш з метою укладання договорів щодо співпраці та обговорення програми конкретних заходів із розвитку міжнародного співробітництва, у тому числі програм подвійних дипломів.

Таким чином, Харківський національний університет радіоелектроніки продовжує активну програму щодо міжнародного розвитку та власного позиціонування, як освітнього центру світового класу.

 

зберегти цю сторінку в PDF