ХНУРЕ підписав партнерські угоди з провідними університетами Марокко

16.08.2016

Делегація Харківського національного університету радіоелектроніки підписала угоди про співпрацю з двома університетами Королівства Марокко: Sidi Mohamed Ben Abdellah University і Internatonal University  of Rabat.

Підписані меморандуми про партнерство передбачають створення програм подвійних дипломів, проведення спільних дослідницьких проектів, реалізацію спільних академічних і освітніх програм, підготовку спільних публікацій, студентський і факультетський обмін, в тому числі в рамках Erasmus +, мобільність викладачів, наукових співробітників і студентів. 

Sidi Mohamed Ben Abdellah University, розташований в місті Фес – державний університет, що входить в ТОП-3 вищих навчальних закладів Королівства. В університеті, який є одним з найстаріших і одним з найбільших на африканському континенті, навчаються близько 100 тис. студентів, у тому числі 12 тис. іноземних. До складу вузу входять 13 інститутів і дослідних центрів, він налічує понад 100 лабораторій. Сьогодні універсітет Сіді Мохамед бен Абделла реалізує комплексну реформу, в рамках якої створює ряд сучасних спеціальностей для абітурієнтів, що, зокрема, відкриває і нові можливості для міжнародного співробітництва. 

UIR (Internatonal University  of Rabat), розташований в столиці Марокко Рабаті, об’єднує під своєю егідою власне Міжнародний університет, науковий парк «Технополіс» (центр передового досвіду в галузі наукових досліджень і розробок, національний лідер в області інновацій) і групу інноваційних компаній, в яких UIR є співзасновником. Сьогодні це один з найбільш високотехнологічних університетів Марокко, в якому навчаються 6 тис. студентів. UIR, створений за фінансової підтримки уряду і марокканського інвестиційного фонду CDG, підтримує великі національні проекти в сфері енергетики, промислового виробництва, аерокосмічної та автомобільної промисловості, логістики, проектів сталого розвитку. Показово, що щорічно університет поповнює список зареєстрованих патентів в області поновлюваних джерел енергії. 

З боку ХНУРЕ обидві угоди підпісав проректор по науково-методичній роботі – Станіслав Ігнатьєв, з боку Sidi Mohamed Ben Abdellah University- президент вузу Омар Ассобхей і проректор з міжнародного співробітництва Мульхам Ель Беккай, з боку UIR віце-президент з питань R&D Абделазіз Бенжуа. 

Делегація ХНУРЕ на початку серпня побувала в Марокко, щоб закласти основи співпраці з цією країною, яку в ХНУРЕ вважають стратегічно важливою для вибудовування своїх міжнародних зв’язків.

зберегти цю сторінку в PDF