ХНУРЕ бере участь у створенні актуального проекту для Харківської області

16.12.2014

Місцеві громади України та, зокрема, Харківської області дещо упереджено ставляться до проектів з розвідки та видобутку вуглеводнів. Населення не має можливості порівняти пов’язані з цими програмами потенційні ризики та гарантовані соціально-економічні вигоди.
Дослідити одну з проблем узялися в Харківському національному університеті радіоелектроніки. Проект, назва якого «Створення геоінформаційної системи моніторингу впливу проектів розвідки та видобутку вуглеводів на соціально-економічний розвиток місцевих громад Харківської області», покликаний відстежувати на карті зібрану та оброблену інформацію щодо певних параметрів проведення розвідки та видобутку вуглеводнів, а саме: екологічні показники, дані про стан ринку праці на території проведення робіт, обсяги пов’язаних з цим надходжень до бюджету та інші соціально-економічні показники на рівні окремих громад області.
Даний проект виконується згідно з договором про надання благодійного гранту між науковим парком «Радіоелектроніка та інформатика ХНУРЕ» та представництвом компанії «Шелл» в Україні. Адміністратором цього проекту є ТОВ «Британська Рада (Україна)», а партнерами з його виконання – Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області та Науково-дослідний центр індустріальних проблем розвитку НАН України. У виконані проекту бере безпосередню участь кафедра медіасистем і технологій ХНУРЕ.
16 грудня у Харківській обласній раді відбувся підсумковий круглий стіл з демонстрацією роботи створеної геоінформаційної системи, який відкрила перший заступник голови Харківської обласної ради Олена Петрівна Олешко.
Про підсумки виконання проекту проінформували заступник Генерального директора компанії «Шелл» в Україні Андреас Борк та завідувач кафедри медіасистем та технологій ХНУРЕ Володимир Пилипович Ткаченко.
Директор Харківського регіонального центру з інвестицій та розвитку Олександр Олексійович Дудка повідомив про участь громад Харківської області в розробці проекту Стратегії розвитку Харківської області до 2020 року.
Генеральний директор наукового парку «Радіоелектроніка та інформатика» Валерій Павлович Прохоров та в.о. директора ОКП «ЗНАХІДКА» Харківської обласної ради Ігор Валерійович Шишко подали інформацію про стан та перспективи розвитку геоінформаційної системи моніторингу регіональних ресурсів та інформаційно-аналітичного супроводу управлінських рішень.
В обговоренні питань круглого столу взяли участь представники Асоціації органів місцевого самоврядування у Харківській області, які поділилися думками з приводу впливу проектів розвідки та видобутку вуглеводнів на розвиток місцевих громад, виявлення громадських ініціатив щодо підтримки подальшого розвитку проектів розвідки та видобутку вуглеводнів у регіоні і включення їх до стратегії регіонального розвитку Харківської області.
Заступник проректора з наукової роботи ХНУРЕ професор Олександр Іванович Дохов поінформував присутніх про велику багатогранну роботу, яку проводить університет у справі підготовки висококласних фахівців і різноманітну наукову діяльність, що проводиться в його стінах.
У роботі круглого столу взяли участь керівники органів місцевого самоврядування районів Харківської області і Харкова, представники компанії «Шелл» в Україні, розробники системи, представники преси та громадськості.

зберегти цю сторінку в PDF