Харківські «Професіонали майбутнього» прокладуть найкоротший шлях до впровадження LTE

26.02.2013

Оператор мобільного зв’язку МТС Україна, стовідсоткова дочірня компанія ВАТ «Мобільні ТелеСистеми», провідного телекомунікаційного оператора в країнах СНД, Генеральний партнер Олімпійської збірної України, оголошує про початок основного конкурсного етапу всеукраїнської освітньої програми «Професіонали майбутнього», яку компанія проводить спільно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

 Студентські команди відразу двох харківських вишів – Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та Харківського національного університету радіоелектроніки – приступили до розробки наукових проектів на тему «Рефармінг радіочастотного спектра з метою  забезпечення ресурсів для впровадження і розвитку LTE-технології в Україні». Тема конкурсу ставить перед студентами комплексну задачу: для розробки пропозиції студентам необхідно визначити та проаналізувати частотний ресурс, використовуваний операторами зв’язку на території України, виявити вузькі місця на шляху раціонального розподілу частот і вибрати метод оптимізації розподілу частот в інтересах операторів, що використовують технології нового покоління.

У ході роботи над науковими проектами учасники конкурсу «Професіонали майбутнього» мають можливість не тільки познайомитися з передовим світовим досвідом, але й оцінити готовність українського телекомунікаційного ринку до подібних проектів.

Конкурсний етап триватиме до 16 травня 2013 року. У фіналі конкурсу відбудеться публічний захист наукових робіт перед компетентною конкурсною комісією, що складається з представників вишів і спеціалістів телекомунікаційної галузі. Комісія оцінить наукові розробки команд, виходячи з інноваційності, практичного значення, логіки і архітектури проектування, швидкості реалізації; також будуть враховуватися презентаційні навички. Переможці будуть визначені за сумою голосів.

У цьому році в конкурсі беруть участь команди 12 провідних ВНЗ України. Команда кожного вишу складається з 5 студентів, які перемогли у відбірковому турі конкурсу, і куратора. Під час роботи над конкурсним завданням, протягом трьох місяців, команда отримує стипендії від компанії МТС, а кожен з п’яти учасників команди, що перемогла отримає грант у розмірі 25 тис. грн. на подальше навчання та підвищення професійного рівня знань. 

Про рефармінг радіочастотного спектра 

Рефармінг – процедура заміни використовуваної радіотехнології на виділених оператору зв’язку радіочастотах. Процедура рефармінгу дозволяє операторам в досить короткі терміни забезпечити можливість впровадження нових технологій, таких як UMTS та LTE на базі існуючого в операторів частотного спектру. 

***

За додатковою інформацією звертайтесь: 

Влад Войтович

Відділ зв’язків з громадськістю

«МТС Україна»

тел.: +380 50 1103134

e-mail: vvoitovich@mts.com.ua 

Довідково

Мережа ПрАТ «МТС Україна» охоплює понад 98% території України, на якій проживає 99% населення. Компанія обслуговує понад 20,42 млн. абонентів. Компанія володіє ліцензіями на надання мобільного (стандарт GSM-900/1800, CDMA-450), стаціонарного й міжнародного / міжміського зв’язку, а також надає послуги міжнародного роумінгу на п’яти континентах. Виручка за 2011 рік склала 9,1 млрд. гривень.

 

МТС Україна, 100% дочірня компанія ВАТ «Мобільні ТелеСистеми» (МТС), провідного телекомунікаційного оператора в Росії і країнах СНД. Консолідована абонентська база компанії, без урахування абонентської бази МТС Білорусь складає близько 100 мільйонів абонентів. МТС та її дочірні компанії надають послуги в стандарті GSM у всіх регіонах Росії, а також у Вірменії, Білорусі, Україні та Туркменістані; в стандарті UMTS – у всіх регіонах РФ, у Вірменії, Білорусі; в стандарті CDMA-450 – в Україні. Компанія також надає послуги фіксованого зв’язку та кабельного телебачення в усіх федеральних округах Росії і в Україні – кількість абонентів платного домашнього телебачення МТС складає понад 3 мільйони домогосподарств, кількість абонентів широкосмугового доступу в Інтернет – понад 2 мільйони. У 2012 році бренд МТС п’ятий рік поспіль увійшов до топ-100 найдорожчих брендів у світі за рейтингом BRANDZ ™, опублікованим міжнародним дослідницьким агентством Millward Brown, і визнаний найдорожчим телекомунікаційним російським брендом. З червня 2000 року акції МТС котуються на Нью-йоркській фондовій біржі під кодом MBT. Додаткову інформацію про компанію можна знайти на сайті www.mts.ru

*** 

Деякі заяви в даному прес-релізі можуть містити інформацію про проекти або прогнози стосовно майбутніх подій або майбутніх фінансових заходів Компанії відповідно до положень Законодавчого акта США про цінні папери від 1995 року. Такі твердження можуть містити слова «очікується», «оцінюється», «має намір», «буде», «міг би» або інші подібні вирази. Ми б хотіли попередити Вас, що ці заяви є тільки припущеннями, і реальний хід подій або результати можуть відрізнятися від заявленого. Ми не маємо наміру переглядати ці заяви з метою співвідношення їх з реальними результатами. Ми адресуємо Вас до документів, котрі Компанія надсилає Комісії США з цінних паперів і бірж, включаючи форму 20-F. Ці документи містять та описують важливі фактори, включаючи ті, котрі зазначені в розділі «Фактори ризику» форми 20-F. Ці фактори можуть вплинути на відхилення реальних результатів від проектів і прогнозів. Вони включають в собі: можливі зміни квартальних результатів, умови конкуренції, залежність від розвитку нових послуг і тарифних структур, швидкі зміни технологічних процесів і положення на ринку, стратегію придбання, ризик, пов’язаний з інфраструктурою телекомунікацій, ризик роботи на українському ринку та країнах СНД , коливання котирувань акцій, ризик, пов’язаний з фінансовим управлінням, а також поява інших факторів ризику.

зберегти цю сторінку в PDF