Вперше в Україні і в нашому університеті пройшла «Ніч науки»

30.09.2013

28 вересня у Харківському національному університеті радіоелектроніки з успіхом пройшла «Ніч науки».

«Ніч науки» – проект європейського масштабу, який щорічно проводиться в понад 200 містах Європи. У цьому році проект вперше відвідав Україну. І закономірно, що право провести його було надано нашому місту і нашому університету. ХНУРЕ увійшов до числа перших п’яти вищих навчальних закладів Харкова, які відкрили двері для найширшої аудиторії – жителям, гостям міста та області, й продемонстрували свої наукові досягнення, дали можливість відвідувачам взяти участь в наукових експериментах, дискусіях, задати запитання науковцям і на якийсь час відчути себе самих у ролі вчених .

У рамках «Ночі науки» ХНУРЕ став організатором і провів в Kharkov Palace Hotel науково-практичну конференцію «Інновації в біомедичної інженерії та фармації» під патронатом Харківської міської ради та Міністерства освіти і науки Німеччини. В конференції взяли участь понад 80 вчених і фахівців з різних університетів, науково-дослідних інститутів і комерційних фірм міста.

Але головні події «Ночі науки» відбувалися у стінах нашого вузу. З 17.00 до 23.00 ХНУРЕ прийняв понад 700 відвідувачів, головним чином, учнів міських і сільських шкіл та їх батьків, учнів технікумів і коледжів, студентів інших вузів. Сім факультетів представили свої наукові досягнення та розробки, там же проводилися всілякі презентації, «круглі столи», майстер-класи, виставки студентських робіт. Тут було організовано і музейну експозицію «Визначні дати в житті університету», а трохи раніше пройшли спортивні заходи, в яких взяли участь школярі старших класів зі шкіл Харкова та області.

У парку ім. Горького ХНУРЕ презентував ряд наукових розробок, включаючи мобільний лазерний тренажер для підготовки біатлоністів і освітлювальну систему. Їх демонстрація проводилася в рамках концертної програми художньої самодіяльності університету.

В цілому, наш університет продемонстрував свій вагомий потенціал в найрізноманітніших сферах науки і техніки, в чому мали можливість переконатися його численні відвідувачі.

зберегти цю сторінку в PDF