Виставка пам’яті Михайла Федоровича Бондаренка

16.11.2016

15 листопада 2016 року в музеї ХНУРЕ відкрилася виставка пам’яті видатного ректора ХНУРЕ професора Михайла Федоровича Бондаренко.

Вшанувати пам’ять великої людини прийшли близькі родичі, колеги, а також ті, хто пройшов довгий трудовий шлях під чуйним і професійним керівництвом Михайла Федоровича.

У його честь прозвучало чимало теплих слів, і було видно, що весь колектив ХНУРЕ об’єднує почуття вдячності за самовіддану працю, шану і повагу до цієї видатної особистості. Доброта, чесність, справедливість, чуйність, новаторство і унікальне чуття, що дозволяє випереджати час і передбачати події, – так його характеризують колеги та рідні.

«З роками біль втрати поступово вщухає, а пам’ять про нього навіки закарбовується в наших серцях», — зазначив проректор з АГЧ Євген Краснокутський.

З теплотою і посмішкою відгукуються про нього і його учні, які захищали наукові роботи під чуйним керівництвом свого Вчителя – це завідуюча кафедрою ПІ Дудар Зоя, декан факультету КН Андрій Єрохін та інші.

Він був справжнім новатором, завжди підхоплював нові тенденції і не боявся експериментувати. З ХНУРЕ починалися всі експерименти, і саме завдяки йому, наш університет ще довгі роки буде залишатися законодавцем тенденцій радіоелектроніки та обчислювальної техніки в Україні.

Після урочистої церемонії відкриття виставки присутні ознайомилися з кадрами з життя Михайла Федоровича, його науковими працями, нагородами, а також картинами, на яких талановиті художники майстерно відобразили його характер.

Михайло Федорович Бондаренко, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, Президент Міжнародної академії наук прикладної радіоелектроніки, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, засновник наукової школи, орієнтованої на розробку теорії штучного інтелекту, розпізнавання мови і створення інформаційних систем і технологій.

Михайло Федорович народився 15 (30) листопада 1944 р. в с. Крутоярівка Кегичівського району Харківської області. З відзнакою закінчив Харківський інститут радіоелектроніки і пройшов в його стінах всі щаблі професійного зростання вченого і організатора у сфері освіти і науки.

Завдяки діяльності М. Ф. Бондаренка по створенню сучасної матеріально-технічної бази, реалізації кадрової, наукової, освітньої та інноваційної політики Харківський національний університет радіоелектроніки два роки поспіль займає перше місце серед технічних вузів України.

Тривалий час він очолював ряд громадських і професійних організацій в Харкові і Україні. Видатні заслуги М. Ф. Бондаренко відзначені багатьма нагородами, серед яких орден «За заслуги» III та II ступенів, «За трудові досягнення» і «Почесний Хрест» .

зберегти цю сторінку в PDF