Відбулося засідання Круглого столу з актуальних проблем в галузі науки і підготовки кадрів

26.05.2015

21 травня в Харківському національному університеті радіоелектроніки відбулося засідання Круглого столу на тему «Актуальні проблеми інтеграції ХНУРЕ з харківськими науковими установами НАН України в галузі науки і підготовки кадрів».

У ньому взяли участь від університету: в.о. ректора ХНУРЕ Машталір В.П. Сліпченко М.І., помічник ректора Єрохін А.Л., начальник НДЧ Дохов О.І., вчений секретар НДЧ Чурюмов Г.І., декани факультетів: Дорошенко В.О., Філіпенко О.І .; заст. декана ф-ту КН Четвериков Г.Г., заст. декана ф-ту ПММ Ієвлева С.М., завідувачі кафедрами: Дудар З.В., Антипов І.Є., Мачехін Ю.П., Бих А.І., Руженцев І.В., Путятін Є.П., Безрук В.М., Ткаченко В.П., Гребенник І.В., Невлюдов І.Ш., Руденко О.Г., викладачі та науковці. Від наукових установ: заст. директора з наукової роботи Логвинов Ю.Ф., науковий співробітник Ситник О.Г. (ІРЕ НАНУ), заст. директора з наукової роботи Коноваленко О.О. (РІ НАНУ), науковий співробітник Токарський П.Л., (РІ НАНУ), науковий співробітник Романова Т.Є. (ІП МАШ НАН України), заст. директора з науково-метрологічної роботі Прокопов О.В., нач. відділу Мель І.А. (ННЦ «Інститут метрології»), заст. директора з наукової роботи Толмачов А.В. (НПК «Інститут монокристалів» НАН України), заст. директора інституту, начальник відділення травматології Замятін П.М. (ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева» НАМН України), зав. відділенням, проф. Копиця М.П. (ДП «Національний інститут терапії ім. Л.Т. Малої» НАМНУ).

Учасники Круглого столу відзначають, що з прийняттям нового Закону України «Про вищу освіту» та його імплементацією виникли нові умови для поглиблення і розвитку інтеграційних процесів між ХНУРЕ та науковими установами в галузі науки і підготовки кадрів.

Існуючі договору про наукове та науково-технічне співробітництво не забезпечують ефективне використання науково-технічних потенціалів університету і харківських наукових установ з формування та реалізації спільних великомасштабних проектів.

Функціонуючі філії кафедр університету (понад 30) поки що недостатньо ефективно виконують єднальну роль у справі поглиблення інтеграційних процесів. Необхідні нові підходи та ініціативи з обох сторін для об’єднання зусиль в інтересах розвитку як університетської, так і академічної науки, підкріпленої висококваліфікованими науковими та інженерними кадрами.

За результатами обговорюваних питань учасники Круглого столу прийняли Рішення.

зберегти цю сторінку в PDF