В ХНУРЕ відбулася X Міжнародна конференція з теорії та техніки антен

25.04.2015

21-24 квітня в Харківському національному університеті радіоелектроніки проходила Х (Ювілейна) Міжнародна конференція з теорії та техніки антен ICATT’2015.
Її організаторами стали Міністерство освіти і науки України, Українська національна асоціація «Антени» (НАА), Харківський національний університет радіоелектроніки (ХНУРЕ), Академія наук прикладної радіоелектроніки, Радіоастрономічний інститут НАНУ, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПІ»), Харківське об’єднане відділення IEEE. Співорганізатори конференції: Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАНУ, Харківський університет повітряних сил ім. Івана Кожедуба.
Почесний голова конференції – її засновник, професор Яків Соломонович Шифрін (ХНУРЕ), президент НАА, Life Fellow IEEE. Голова – професор П.Л. Токарський (РІАН), Senior member IEEE. Співголови: професор М.М. Колчигін (ХНУ ім. Каразіна), професор Ф.Ф. Дубровка (НТУУ «КПІ»). Голова оргкомітету – професор М.І. Сліпченко.
На конференції розглядалися питання, що стосуються загальної теорії антен, антенних решіток, численних модифікацій, конструкцій і призначень антен, антенних вимірювань, аналітичних і чисельних методів розрахунку мікрохвильових пристроїв, промислового та медичного застосування мікрохвильових технологій, викладання теорії електромагнітного поля і антен у вищій школі та багатьох інших.
Всього програмним комітетом ICATT’2015 для подання на пленарних та секційних засіданнях було прийнято 127 доповідей від авторів з України, Росії, Білорусі, Ізраїлю, Німеччини, Фінляндії, Франції, Великобританії, Нідерландів, Австрії, Італії та США.
У роботі конференції взяли участь вчені з Харкова, Києва, Дніпропетровська, Одеси, Львова та інших міст України, а також з Москви (РФ) і Нижнього Новгорода (РФ).

Учасники ювілейної конференції відзначили величезний внесок у світову науку засновника ряду наукових напрямків і шкіл, видатного вченого зі світовим ім’ям Якова Соломоновича Шифріна, якому в ці дні виповнилося 95 років. Його багатогранній наукової діяльності була присвячена доповідь на пленарному засіданні і одне із засідань конференції.
Кращі доповіді X Міжнародної конференції з теорії та техніки антен були відзначені спеціальними дипломами, які вручив молодим ученим Я.С. Шифрін.

зберегти цю сторінку в PDF