В ХНУРЕ – рекордне зростання фінансових показників

08.12.2016

ХНУРЕ впевнено йде до фінансової автономії і стає менш залежним від держави: вперше розмір його спеціального фонду зрівнявся з фондом державного фінансування.

 Спеціальний фонд університету за результатом трьох кварталів 2016 року перевищив цифру аналогічного періоду 2015 року на 25% і зрівнявся з загальним, а до кінця року його зростання у порівнянні з 2015 складе майже 30%.

 За даними на грудень 2016 року на казначейських рахунках знаходиться 14,5 млн. гривень, а сума депозиту знову склала 35 млн. грн.. Отримані відсотки від розміщення цих коштів дозволили втричі збільшити «інші доходи спецфонду» (без доходів за послуги), а до кінця року доходи від депозиту становитимуть уже 4,4 млн. грн..

 Ліквідність активів університету також залишається високою. На даний момент вільних грошових коштів на рахунках вистачає, щоб за необхідності погасити всю кредиторську заборгованість, а коефіцієнт абсолютної ліквідності становить 2,9.

 Такі фінансові результати стали можливими завдяки прагматичній фінансовій політиці, взятій адміністрацією ХНУРЕ на початку року, оптимізації витрат, а також успішному набору українських і іноземних студентів.

 Результати набору вражають: число слухачів довузівської підготовки досягло 400 осіб, і за цим показником ХНУРЕ вже випередив усі вузи України, а кампанія, яка ще триває, принесла університету додаткові 6,5 млн. гривень до спеціального фонду.

 Завдяки вищезазначеним заходам, в університеті вдалося підвищити сумарний фонд заробітної плати за 10 місяців поточного 2016 року у 27% по відношенню до аналогічного періоду 2015 року, а додатковий фонд заробітної плати із спеціального фонду зріс за цей же період ще істотніше – на 33%.

 Це дозволило збільшити середньомісячну нараховану заробітну плату вчених і викладачів за 10 місяців 2016 року в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року майже на 25% і вперше вийти на позначку у 7000 грн. Протягом останніх трьох місяців всім викладачам щомісяця виплачується премія в розмірі 35% окладу, а загальна сума виплачених у якості премій коштів досягла 2 млн. грн..

 Завдяки створеній «фінансовій подушці» університет за цей рік не тільки виконав план по ремонтам і закупівлям устаткування, але і забезпечує тепло в приміщеннях. Незалежно від прогнозованих погодних умов, графік роботи ХНУРЕ в зимовий період змінюватися не буде, а в корпусах та гуртожитках буде підтримуватися комфортний температурний режим.

 «Зараз ведеться безліч розмов про те, що буде підвищуватися мінімальна заробітна плата, і при цьому далеко не факт, що держава буде компенсувати нам цю різницю. У зв’язку з цим ми прорахували суму майбутніх витрат, і можемо з упевненістю сказати, що бюджет ХНУРЕ і ці труднощі витримає», – підсумував головний бухгалтер університету Олексій Ткаченко.

зберегти цю сторінку в PDF