В ХНУРЕ навчатимуть електронному керівництву державою

07.04.2016

Харківський національний університет радіоелектроніки в особі в.і.о.ректора Едуарда Рубіна і Яника Мірило від імені Агентства з питань електронного уряду України підпишуть Меморандум про наміри. Підписання відбудеться завтра, 7 квітня, о 10.00 в рамках Третього міжнародного бізнес-форуму в Харків Прем’єр-Паласі.Сторони обговорюватимуть основні напрямки співпраці в галузі підготовки фахівців з систем електронного управління державою на базі ХНУРЕ. Йтиметься про поетапне формування цього напряму підготовки студентів: створення та апробування першого спеціалізованого курсу з електронного урядування та розумним містах (E-government & Smart Cities) для широкого кола зацікавлених осіб, створення відповідної, спеціалізації для слухачів магістратури, а фінальним етапом стане створення кафедри і акредитація спеціальності.
Створення і розвиток систем, які називаються «електронного уряду» – одне з найбільш перспективних напрямків, як в науці, так і в освіті. Вже зараз багато адміністративних і муніципальні послуги надаються в електронному вигляді, а це лише один з елементів E-government. На центральному рівні ведеться кропітка робота по нормативному закріпленню вже існуючих рішень, а також створення законодавчої майданчики для їх подальшого розвитку.
У той же час ХНУРЕ – один з провідних технічних вузів країни, що володіє теоретичними та практичними напрацюваннями в електронному управлінні системи прийняття рішень, геоінформаційних систем, хмарних сервісів, «розумних міст», тому підготовка відповідних фахівців саме на базі цього університету найбільш логічний крок.
У свою чергу, Харківська область є одним з пілотних регіонів з впровадження електронного уряду. У нашому регіоні в даний момент починається розробка і реалізація проекту ПРООН та ЄС “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – 4″, основним аспектом реалізації якраз і буде створення пілотних моделей “розумних міст”. Для реалізації цього проекту його керівництво вже звернулося до фахівців ХНУРЕ.
В.і.о.ректора ХНУРЕ Едуард Рубін підкреслив, що розвиток цього напрямку в виші відбуватиметься поетапно. Спочатку в програми підготовки студентів буде включений ряд специфічних курсів, які студенти зможуть вибрати, потім, в залежності від кількості зацікавлених цією сферою студентів, буде зрозуміло, яка кількість викладачів сформують нову кафедру.
Едуард Рубін підкреслив: «Попит на цей напрямок вже високий і гарантовано приверне велику кількість студентів в університет а отже – додаткове фінансування. Тому нова кафедра не буде створена на шкоду існуючим. Викладачами курсів будуть молоді фахівці, які мають практичний досвід у створенні подібних систем. Природно, студенти повинні будуть отримати і повноцінну підготовку з фундаментальних дисциплін, яку будуть забезпечувати існуючі кафедри університету, що також забезпечить їм додаткове навантаження ».
Експерти з питань електронного уряду зазначають, що такий кафедри немає ще ні в одному українському вузі, ХНУРЕ стане першим вузом, що зважився на такий крок і швидко відреагував на світові тенденції, тому забезпечить собі конкурентну перевагу в освітньому середовищі.

зберегти цю сторінку в PDF