В ХНУРЕ готуватимуть кіберзахисників нового покоління

10.12.2015

  4 грудня партнери ENGENSEC, у тому числі Харківський Національний Університет Радіоелектроніки, підписали меморандум про активізацію співпраці в рамках проекту «Підготовка наступного покоління експертів з   кібербезпеки: нова визнана ЄС магістерська програма». Нагадаємо, основною метою проекту ENGENSEC (“Educating the Next generation experts  in Cyber Security: the new EU-recognized Master’s program (ENGENSEC)” 544455-TEMPUS-1-2013-1-SE-TEMPUS-JPCR) є створення нової магістерської програми в галузі безпеки інформаційних технологій (ІТ) у відповідь на актуальні та нові загрози кібербезпеки, підготовка наступного покоління експертів в області ІТ-безпеки для підтримки розвитку економіки, заснованої на електронних засобах, життя і суспільства в країнах-партнерах.

Тривалість проекту: 1 грудня 2013 – 30 листопада 2016

У рамках цього TEMPUS – проекту в середині жовтня в Харківському національному університеті радіоелектроніки вже відбувся семінар «IT-безпека: поточний стан та проблеми», в ході якого були обговорені різнобічні практичні та теоретичні питання IT- безпеки, що стосуються комп’ютерних загроз, аналізу шкідливих програм і деяких математичних методів в області мережевої безпеки.

 Партнерами проекту ENGENSEC є:

- Харківський Національний Університет Радіоелектроніки, Україна,

- Державний університет телекомунікацій, Україна,

- Національний університет «Львівська політехніка», Україна,

- Громадська організація «Українська група інформаційної безпеки», Україна,

- Всеукраїнська молодіжна громадська організація AIESEC in Ukraine, Україна,

- Харківський державний регіональний науково-технічний центр з питань захисту інформації, Україна

- Технологічний інститут Блекинге, Швеція

У завдання проекту також входить:

- Підготовка відповідних навчальних матеріалів з кібербезпеки, а також підготовка викладацького складу;

- Створення нових лабораторій з кібербезпеки в університетах країн-партнерів;

- Поглиблення кооперації (зворотного зв’язку) з компаніями в області інформаційної безпеки;

- Підвищення рівня професійних навичок та наукового рівня студентів;

- Поглиблення співпраці університетів країн-партнерів;

- Підвищення академічної мобільності студентів та викладачів між університетами-партнерами проекту.

Очікуваний вплив проекту в Україні:

1. Проект ENGENSEC шляхом узгодження нового навчального плану підготовки магістрів в області ІТ-безпеки з кращими європейськими практиками забезпечить модернізацію та реформування вищої освіти в технічних науках в Україні.

2. Підвищення академічної мобільності студентів та викладачів між університетами-партнерами зумовить поглиблення співпраці між вищими навчальними закладами України та Європейського Союзу.1. Проект ENGENSEC шляхом узгодження нового навчального плану підготовки магістрів в області ІТ-безпеки з кращими європейськими практиками забезпечить модернізацію та реформування вищої освіти в технічних науках в Україні.

3. Впровадження нових курсів з інформаційної безпеки дозволить підвищити рівень професійних навичок фахівців у цій галузі, що сприятиме розвитку в Україні інформаційного суспільства, спрямованого на конфіденційність в електронно-орієнтованому світі.

Офіційний сайт проекту: http://engensec.eu/

зберегти цю сторінку в PDF