В ХНУРЕ БУДЕ СТВОРЕНА НОВА ЛАБОРАТОРІЯ – РЕЗУЛЬТАТИ ТЕМПУС ПРОЕКТУ

16.10.2016

На кафедрі автоматизації проектування обчислювальної техніки (АПВТ) реалізується ТЕМПУС-проект, спрямований на створення нової магістерської спеціалізації «Проектування микросистем».

В рамках цього проекту в ХНУРЕ було доставлено нове обладнання, з якого сформується нова лабораторія під назвою «Тестування микросистем».

Серед отриманого обладнання:

- сучасний 3D принтер, який може друкувати задані моделі з біорозкладуємого пластика;

- електронний осцилограф;

- way-form генератор для побудови частотних діаграм; електронні

- вимірювальні пристрої, а також станція для проектування 3D моделей.

У найближчому майбутньому університет також отримає комплект плат і сенсорів, а також ліцензійне ПЗ.

Трохи раніше з цього ж проекту університет отримав сучасні комп'ютери, і тепер можна сформувати майданчик для занять груп магістрів.

Координатором проекту виступив Лодзинський політехнічний університет (Польща), а Львівська політехніка стала локальним координатором.

З цього ж проекту на цьому тижні ХНУРЕ відвідала делегація з обох Політехнік – Лодзінської і Львівській. Разом з в.і.о.ректора ХНУРЕ Едуардом Рубіним вони обговорили перспективи подальшої співпраці за проектом і за його межами.

«Зараз в Україні багато програмістів, які пишуть код, проте, ми ставимо перед собою завдання більш глобальну – підготувати таких фахівців, які будуть не тільки хорошими виконавцями, а й ініціаторами завдань і проектів», – зазначив професор Михайло Лобур.

Едуард Рубін в свою чергу додав, що зараз дуже важливо підтримувати розвиток тих напрямків, які готують фахівців з апаратної частини електронних систем, тому що саме вони рухають вперед галузь ІТ. Він також висловив надію, що нова лабораторія, стане місцем виникнення нових проектів та ідей, які потім виростуть в успішні стартапи.

На кафедрі АПВТ відзначили, що робота по проекту була дуже продуктивною «Ми вдячні координаторам за прекрасний менеджмент проекту, тренінги студентів і викладачів і велику роботу щодо забезпечення новітнім обладнанням наших лабораторій», – зазначила завідуюча кафедрою АПВТ, професор Світлана Чумаченко.

Лабораторія буде обладнана вже скоро, і вже в цьому навчальному році студенти візьмуться освоювати нові пристрої.

 

зберегти цю сторінку в PDF