В CoLiTec ХНУРЕ підсумки року вагомі

21.12.2014

З 24 по 26 листопада в Парижі (Франція) на базі Паризької обсерваторії відбувся міжнародний семінар Gaia-FUN-SSO-3.

На конференції свою доповідь представив Сергій Хламов, аспірант другого року навчання кафедри ЕОМ. Під керівництвом Вадима Євгеновича Саваневича, наукового керівника, професора кафедри ЕОМ, Сергій підготував блискучу доповідь на тему «Precision of astrometry measurements made using CoLiTec software for asteroids survey». Cеред учасників конференції вона викликала велику зацікавленість.

З 30 червня по 4 липня в Гельсінкі (Фінляндія) відбулася 12-та міжнародна конференція ACM’2014 (Asteroids, Comets, Meteors). Масштабність конференції була дійсно вражаючою. На ACM’2014 були присутні близько 500 вчених з 44 країн світу. Соковікова Наталія, аспірант третього року навчання кафедри ЕОМ, учасниця групи  CoLiTec, представила стендову доповідь на тему «Automated software for CCD-image processing and detection of small Solar System bodies».

Також нещодавно з 3 по 7 грудня в Гуменне (Словаччина) відбулася міжнародна конференція «KOLOS 2014», де Вадим Саваневич, Олександр Брюховецький та Наталія Соковікова виступили з доповідями, на теми: «CoLiTec-multifunction software for the CCD image processing» та «Precision of astrometry measurements for asteroids survey made using». Вони викликали зацікавленість у колег з Польщі та Словаччини. За підсумками конференції доповіді були визнані одними з кращих! Також головний розробник програмного коду Олександр Брюховецький, був запрошений до обсерваторії Вигорлат для демонстрації ПО CoLiTec.

Як повідомлялося раніше, Вадим Євгенович  його аспіранти і здобувачі кафедри електронних обчислювальних машин Харківського національного університету радіоелектроніки, розробили програму автоматичного пошуку астероїдів та комет на серії ПЗЗ-кадрів – CoLiTec. Дотепер на рахунку відкриттів у ПО CoLiTec 4 комети, понад 1550 астероїдів, 4 астероїда, що зближуються із Землею, 13 троянських астероїдів Юпітера, а також трьом астероїдам були присвячені окремі електронні циркуляри МРС.

Ми вітаємо дослідницьку групу CoLiTec ХНУРЕ з блискучими виступами і бажаємо якомога більше наукових досягнень та успіхів.

зберегти цю сторінку в PDF