Участь у семінарах з цифрової криміналістики у Німеччині

22.12.2015

З 14 по 18 грудня 2015 р. у Буденхаймі (Німеччина) в рамках міжнародного проекту ENGENSEC європейської програми TEMPUS відбулися семінар з цифрової криміналістики та тренінги для викладачів курсу «Безпека Web-додатків».

У зустрічі взяли участь представники шведського, польського, трьох українських і чотирьох російських ВНЗів, а також співробітники федерального відомства кримінальної поліції Німеччини (BKA).

Харківський національний університет радіоелектроніки є активним учасником проекту та координатором української сторони консорціуму ENGENSEC. У зустрічі в Німеччині взяли участь троє представників ВНЗ: Євсєєва Оксана Юріївна (професор кафедри ТКС), Снєгуров Аркадій Владиславович (декан факультету ТКВТ), Ткачова Олена Борисівна (доцент кафедри ТКС).

Основними питаннями зустрічі були: формування навчальної програми та матеріалів з курсу «Цифрова криміналістика», а також практичні тренінги для викладачів курсу «Безпека Web-додатків».

Навчання викладачів з відповідних дисциплін відбувалося в два потоки. Запрошені університетські викладачі проаналізували зміст модулів нових курсів, залишили свої рекомендації по вмісту лекцій та лабораторних робіт. Отримані рекомендації будуть використані розробниками курсів для підвищення якості навчальних дисциплін.

Окремим питанням постала якість вищої освіти в цілому, а також оцінка системи якості курсів магістерської підготовки в області інформаційної безпеки, розроблених в рамках ENGENSEC, та їх відповідність критеріям болонського процесу і положенням CDIO (Conceiving – Designing – Implementing – Operating).

Одним з найбільш гостро обговорюваних питань став пошук компромісу між теоретичної та практичної компонентами процесу навчання студентів. У цьому світлі подібного роду зустрічі між академічними та практиками (в особі федеральної поліції Німеччини) ведуть до досягнення «золотої середини».

зберегти цю сторінку в PDF