У ХНУРЕ завершив роботу 20-й ювілейний Міжнародний молодіжний форум «Радіоелектроніка та молодь у ХХІ столітті»

25.04.2016

З 19 по 21 квітня в Харківському національному університеті радіоелектроніки проходив 20-й  ювілейний Міжнародний  молодіжний  форум «Радіоелектроніка та молодь у ХХІ столітті».Форум проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки України з 1997 року.

Його мета – об’єднання молодих учених, студентів та аспірантів різних країн навколо ідеї створення інформаційного простору, зміцнення між ними зв’язків, довіри та співробітництва.

Девіз Форуму: «Інтелектуальна столиця України – Харків чекає на талановиту та обдаровану молодь».

Форум розпочався з пленарного засідання в актовому залі університету. Т.в.о. ректора ХНУРЕ, голова оргкомітету Едуард Юхимович Рубін відкрив Форум, привітав його учасників і побажав їм плідної роботи.

З доповідями на пленарному засіданні виступили: доктор технічних наук, професор  Володимир Іванович Хаханов («Космологічний комп`ютинг») та доктор технічних наук, професор Андрій Леонідович Єрохін («Сучасні методи інтелектуальної обробки даних»).

У день відкриття Форуму в залі засідань проводилась виставка технічної творчості молоді, яка викликала великий інтерес у студентів та викладачів вишу, а також численних його гостей. На виставці демонструвалися як програмні продукти, так і технічні розробки. Деякі роботи молодих науковців можуть бути впроваджені у виробництво Харківських підприємств. Тут традиційно були представлені прилади, пристрої і програмно-апаратні розробки (53 експоната), розробки з програмного забезпечення (ПЗ) (40 експонатів), а також роботи студентів кафедри МСТ: плакати соціальної та екологічної тематики, журнальні та книжкові видання, виготовлені із застосуванням мультимедійних інформаційних технологій (16 експонатів).

Слід зазначити, що на виставці крім експонатів студентів нашого ВНЗ були представлені розробки студентів Харківського коледжу Державного університету телекомунікацій (ХК ДУТ) і Харківського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету (ХГМТ ОДЕКУ).

Серед розробників ПЗ традиційно можна відзначити студентів кафедри ІУС, які підготували рекордна кількість експонатів (27). Їхні розробки – інформаційні системи і додатки, які дозволяють автоматизувати процеси адміністрування, управління, обліку і контролю в різних сферах людської діяльності. Також була представлена велика кількість різноманітних інтелектуальних, розвиваючих ігор, ігор-тренажерів.

Оригінальні програмні розробки були представлені студентами кафедр інформатики, СТ, ШІ.

Цього року в рамках Форуму було проведено 11 наукових тематичних конференцій. З доповідями на них виступили понад 600 молодих вчених.

Також у рамках Форуму було проведено V Міжнародну науково-практичну конференцію студентів-іноземців підготовчих та основних факультетів, слухачів Центрів навчання іноземних громадян «Мова в полікультурному світі: розвиток міжнародної освіти».

На 20-й Форум надійшло 1046 тез доповідей від молодих науковців, аспірантів і студентів з 49 вищих навчальних закладів і установ 18 міст 6 країн світу – з України (Харків, Київ, Одеса, Хмельницький, Дніпродзержинськ, Чернівці, Запоріжжя, Суми, Сєверодонецьк, Луцьк, Івано-Франківськ, Дніпропетровськ, Херсон),  з Білорусі (Мінськ), з Ізраїлю (Петах-Тіква),  з Росії (Ульяновськ), з Польщі (Краків), з Болгарії (Софія).

21 квітня у залі засідань відбулось урочисте закриття Форуму. Голова його оргкомітету  – т.в.о. ректора ХНУРЕ Едуард Юхимович Рубін вручив дипломи авторам найкращих робіт, побажав учасникам творчих змагань подальшої плідної роботи і доброго здоров’я.

 

зберегти цю сторінку в PDF