У ХНУРЕ відзначили Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

26.04.2017

31 рік тому, 26 квітня 1986 року Україна пережила страшну трагедію – найбільшу аварію в історії атомної енергетики. Вибух стався в 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, яка була однією з найбільших у світі. Тієї ночі проводився експеримент з вимірювання інерційного обертання турбогенератора. Перегрів палива став причиною руйнування поверхні генераторів.

За офіційними даними Чорнобильська катастрофа забрала життя близько 600 000 людей. Офіційні документи класифікують жертв аварії на кілька категорій. Найбільшу групу, понад 200 тисяч, складають ліквідатори – рятувальники, солдати, які проводили роботи з очищення від шкідливих викидів, пожежники, а також міліціонери.

На честь вшанування пам’яті жертв Чорнобиля в Харківському національному університеті радіоелектроніки відбулися заходи, у яких взяли участь керівники та співробітники вишу. Представники ХНУРЕ відвідали пам’ятник жертвам Чорнобильської катастрофи в Молодіжному парку. А в актовому залі університету пройшла акція «Пам’ятні дзвони Чорнобиля».

Окрім того, завтра ввечері в приміщенні «IT Hub NURE» за підтримки Студентського сенату відбудеться перегляд документального кіно «Розщеплені на атоми» від телеканалу 1+1.

зберегти цю сторінку в PDF