У ХНУРЕ відкрили пам’ятний знак Герою України Євгену Котляру

16.09.2015

В урочистій церемонії взяв участь голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнін.

«Сьогоднішній день – день пам’яті. Ми повинні пам’ятати і шанувати пам’ять кожного Героя України. Євген Котляр віддав своє життя в лютому 2014 року за те, що нам ще належить зробити: за демократію, за європейську Україну. У листопада 2014 року президент Петро Порошенко присудив звання Героя України Євгену Котляру. Одному з трьох харків’ян, які віддали своє життя за те, щоб зараз Україна могла розвиватися. Я особисто не знав Євгена, але дуже уважно вивчив його життя. Це людина з позицією, з характером, людина патріотична, людина, для якої Україна – не просто слова, а національний прапор – не просто поєднання кольорів. Україна була у нього в серці», – підкреслив Ігор Райнін.

На відкритті пам’ятного знака Євгену Котляру зібралися студенти і викладачі вузу, друзі та соратники Євгена.

В рамках урочистого мітингу присвяченого встановленню меморіальної дошки Герою України – випускнику ХНУРЕ до присутніх звернулися виконуюча обов’язки ректора ХНУРЕ Наталя Лєсна, батько Євгена Котляра – Микола Іванович Котляр, а також представник органу студентського самоврядування ХНУРЕ – Студентського сенату – Олександр Анциферов.

Після закінчення мітингу присутні вирушили до музею ХНУРЕ, де вже з 1 вересня розміщена постійно діюча експозиція присвячена Герою України. В якості експонатів експозиції представлені особисті речі Євгена Котляра, які передав музею його батько. А також гільзи, респіраторна маска і багато іншого, що свідчить про трагічні події зими 2014 року на Євромайдані.

Пам’ятний знак Євгену Котляру розмістили в фойє на другому поверсі ХНУРЕ. Гранітна меморіальна дошка Герою України незабаром з’явиться й на самій будівлі університету.

зберегти цю сторінку в PDF