У ХНУРЕ відбудеться Вікімарафон до дня народження української Вікіпедії!

28.01.2016

У цю неділю, 31 січня, у креативному просторі студентів ХНУРЕ «IT Hub NURE» відбудеться Вікімарафон, присвячений 12-річчю української, 15-річчю англійської та 8-річчю кримськотатарської Вікіпедій.

Під час Вікімарафону до дня народження української Вікіпедії, яке святкується щороку 30 січня, його учасники будуть писати нові статті до українського мовного розділу популярної онлайн-енциклопедії Вікіпедія.

Досвідчені редактори Вікіпедії також будуть навчати редагувати Вікіпедії всіх охочих та допомагати їм створювати перші їх статті у цій онлайн-енциклопедії.

Вікімарафон у «IT Hub NURE» відбудеться 31 січня 2016 року і триватиме з 11 до 15 години. Він заходиться на вул. Бакуліна, 12 (вхід до підвального приміщення з торця будівлі з боку просп. Науки).

На початку Вікімарафону буде проведений невеликий майстер-клас з редагування Вікіпедії, після чого почнеться «вікітолока» – спільне написання учасниками статей до Вікіпедії.

Для того, аби взяти участь необхідно:

- прийти на Вікімарафон

- взяти із собою ноутбук (бажано, але не принципово)

- попередньо обрати тему статті або це допоможуть зробити самі вікіпедисти

- написати нову статтю під час Вікімарафону

По завершенню Вікімарафону відбудеться святкове вікічаювання.

Організатором Вікімарафону у Харкові є Громадська організація «Вікімедіа Україна», представники якої обіцяють, що усі учасники Вікімарафону отримають пам’ятні сувеніри із символікою Вікіпедії.

Зазначимо, що заходи Вікімарафону у Харкові триватимуть 2 дні – 30 та 31 січня. 30 січня Вікімарафон відбудеться у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці (вул. Кооперативна, 13) та триватиме з 11 до 15 години.

Зроби подарунок українській Вікіпедії — напиши нову статтю!

Більш детальна інформація про Вікімарафон у Харкові на сторінці події у Facebook, а також на сторінці у Вікіпедії.

Вікімарафон у Харкові проходитиме в рамках Всеукраїнського Вікіфлешмобу до 12-річчя української Вікіпедії, який триватиме з 29 по 31 січня. Детальна інформація про те, яким чином взяти участь онлайн на сторінці проекту у Вікіпедії.

Довідка.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» – українська неурядова організація, яка є регіональним Фондом Вікімедіа та займається популяризацією Вікіпедії, у першу чергу українською та кримськотатарською мовами, а також залученням нових дописувачів та нових вільних знань до проектів Фонду Вікімедіа.

Фонд Вікімедіа (Wikimedia Foundation, Inc.) – американська некомерційна організація яка опікується технічною підтримкою та розвитком Вікіпедії та низки інших проектів, серед найпомітнішими є Вікісховища, Вікіджерела, Вікіновини, Вікісловник тощо.

Вікіфлешмоб – колективне написання значної кількості нових статей до української Вікіпедії протягом одного або кількох днів, який зазвичай проводиться до дня народження україномовного розділу онлайн-енциклопедії Вікіпедія. Ідея Вікіфлешмобу належить Ігорю Костенку, Герою України, активному вікіпедисту, який загинув під час Євромайдану на вул. Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. Вперше Вікіфлешмоб, присвячений пам’яті Ігоря Костенка, був проведений наприкінці квітня 2014 року і за один день було створено близько тисячі нових статей. Того ж року засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз оголосив Ігоря Костенка вікіпедистом року і приїхав до України для вручення нагороди його родичам.

Підпис під афішею:

Автор: Kharkivian, ліцензія CC BY-SA 4.0, з Wikimedia Commons.

зберегти цю сторінку в PDF