У ХНУРЕ розроблено генератор газу Брауна

19.07.2017

Однією з нових розробок студентів кафедри КІТАМ стала розробка генератора газу Брауна – одного з варіантів альтернативних джерел отримання енергії.

У генераторі газу Брауна хімічна реакція електролізу протікає безпосередньо в електролізері, після чого виділяється газ Брауна – водень і кисень. Задіяний спеціальний електроліт, який складається з каталізатора і дистильованої води. Утворений газ виходить з верхнього штуцера електролізера по трубці, направляється він в окрему ємність – водяний затвор. Він заходить знизу, очищається від піни, піднімається у вигляді газу над рівнем води, проходить через фільтр уловлювання вологи, потім через зворотний клапан у повітряний колектор і звідти   – в камеру згоряння.

У результаті згоряння газу з’являється сухий пар, який очищає клапани і поршні від нагару, покращує теплообмін, а це, в свою чергу, збільшує ресурси двигуна. На вихлопі виходить водяна пара і кисень, кожен літр води при цьому розширюється на 1800 літрів пального газу, який і штовхає пристрій вперед. Кисень при цьому береться з води, яка використовується для отримання газу.

 

Довідка:

Газ Брауна, який часто називають як HHO або гримучий газ – це 2 частини газоподібного водню, і одна частина кисню. Унікальність газу Брауна полягає в тому, що він існує не в молекулярній формі O2 і H2 молекули – тут вони присутні в одноатомному стані (один атом на молекулу). У цьому стані, коли відбувається згоряння водню, виробляється енергії у 3.8 рази більше.
Необхідно відзначити результати отримані при використанні газу Брауна в двигунах внутрішнього згоряння. Одноатомний водень є каталізатором для різних видів палива, на основі вуглеводнів. Так, під час введення газу Брауна у впускний колектор відбувається підвищення потужності, пробігу та більш чисте горіння, що є запорукою зменшення шкідливих викидів.

зберегти цю сторінку в PDF