У ХНУРЕ обговорювали проблеми співжиття людей в багатонаціональному Харкові

24.06.2015

23 червня в Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся круглий стіл, який проходив за підтримки благодійного фонду «Золотий Пегас» та Департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації. Разом з представниками ЗМІ, громадської ради при МВС, діаспорами, ВНЗ, студентським самоврядуванням, а також представником Харківського офісу ОБСЄ Маргаритою Васкес обговорювали, які кроки ми можемо зробити, щоб студентський (і тому багатонаціональний) Харків був престижним і комфортним містом для навчання, життя, відпочинку.
Метою зустрічі було: об’єднати національно-культурні товариства для обговорення напруженої соціально-політичної ситуації в Харківському регіоні, розробити стратегію спільних дій для збереження миру та суверенітету України.
Від ХНУРЕ в круглому столі брали участь помічник ректора з виховної роботи Є.С. Сакало, заступник декана факультету навчання іноземних громадян з навчально-методичної роботи Т.П. Цапко, представники Студентського сенату – Олександр Анциферов і Роман Черпак. Як зазначив Є.С. Сакало, «іноземні студенти – це аж ніяк не проблема (як прийнято вважати), а перевага. Це і кошти в бюджети вишів, і престиж університетів, і можливість спілкуватися з носіями різних мов, пізнавати іншу культуру та багато іншого. Нам необхідно навчитися отримувати користь від спілкування з різними культурами, які представлені в нашому місті, а також розробити комплекс заходів щодо соціалізації іноземних студентів в наше суспільство».
В рамках круглого столу обговорювалося безліч проблем: взаємини з правоохоронними органами, прояв ксенофобії та расизму, взаємодія з діаспорами, проведення спільних заходів, зокрема конкурсу соціальної реклами «Єдність у розмаїтті».
В результаті, вийшла дуже корисна дискусія, яка показала безліч проблем, а що головне – ідей з того, як спільними зусиллями розв’язувати ці проблеми.

зберегти цю сторінку в PDF