У Харківському університеті радіоелектроніки відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Герою Небесної Сотні

19.02.2016

Напередодні Дня Героїв Небесної Сотні на фасаді головного корпусу Харківського національного університету радіоелектроніки відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь випускника університету, Героя України Євгена Миколайовича Котляра. 

Церемонія проходила за участю Директора департаменту масових комунікацій Харківської обласної державної адміністрації Вікторії Аннопольської, а також батька Євгена, Миколи Котляра. 

«Революція гідності відбулась не тільки на Майдані, а й в наших серцях. Тоді сотні молодих людей не побоялися виступити проти авторитарного режиму. Ми пізнали ціну свободи, тому що знайшлися герої, готові заради неї ризикнути всім. Вони знали і вірили, що ми продовжимо цю боротьбу», – зазначив у своєму привітанні т.в.о. ректора ХНУРЕ Едуард Рубін. 

Після офіційної частини відбувся показ документального фільму про Героїв Небесної Сотні. «Ця історія розповідає про трьох молодих людей, які кинули усе, і пішли на Майдан відстоювати честь і гідність своєї країни», – зазначили режисер фільму Дмитро Коновалов та автор і продюсер Володимир Чистілін. 

«Небесна Сотня дала усім нам шанс побудувати нову країну. Скористайтеся цією можливістю, і тоді ніхто не залишиться забутим», – сказав Микола Котляр. 

Ініціатива увічнити пам’ять відомого випускника ХНУРЕ з’явилася ще в червні 2015 року. Тоді Вчена Рада вирішила провести ряд заходів, присвячених Герою Небесної Сотні. Незабаром в музеї вузу була відкрита постійно діюча експозиція, а дещо пізніше, у вересні, в університеті відкрили пам’ятний знак Євгену Котляру. Тоді ж і запланували встановити на фасаді будівлі меморіальну дошку, яку виготовили на кошти меценатів.

Планується, що ця меморіальна дошка стане початком цілого меморіального комплексу пам’яті борців за свободу, честь, і гідність українського народу. 

Котляр Євген Миколайович закінчив факультет комп’ютерної інженерії та управління ХНУРЕ. Промисловий альпініст, активіст екологічної організації «Зелений Фронт». Був активним учасником Євромайдану, який згодом переріс у Революцію гідності, членом Самооборони майдану, трагічно загинув 20 лютого 2014 на вулиці Інститутській в Києві. Як і всім Героям Небесної Сотні, йому було присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (посмертно) за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних принципів демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності. Також нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно).  17 квітня 2015 року в харківському кінотеатрі імені О. Довженка відбувся прем’єрний показ фільму «Герой України Євген Котляр», який був знятий на основі спогадів рідних, друзів, фотографій з сімейного архіву та документальних кадрів.

зберегти цю сторінку в PDF