У нашому музеї кафедра українознавства організувала унікальну виставку

06.05.2015

На кафедрі українознавства Харківського національного університету радіоелектроніки за співучасті кафедри соціально-гуманітарних наук факультету права та масових комунікацій Харківського національного університету внутрішніх справ 13–15 травня проходитиме VI Міжнародна науково-практична конференція «Україна у світових війнах ХХ століття». В рамках цієї конференції 6 травня у Музеї історії Харківського національного університету радіоелектроніки відкрилася унікальна виставка масштабних моделей «Світ у мініатюрі», присвячена 70-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
На виставці представлені різні масштабні моделі військової техніки часів Другої світової війни (Радянського Союзу, Великої Британії, Німеччини, Японії, Фінляндії тощо) та української військової техніки сил АТО. Окремі стенди з колекції доктора технічних наук, професора кафедри БМІ Харківського національного університету О. Авруніна присвячені моделям радянських танків кінця 1920-х – початку 1950-х років, які виготовлялися на Харківському паровозобудівному заводі (нині – завод імені В. Малишева) та Уралвагонзаводі (м. Нижній Тагіл). Так, найбільш цікавими серед моделей літаків є перший серійний реактивний винищувач Me-262A, кращий винищувач ВПС США B-51D Mustang, наймасовіші німецькі винищувачі Месершмітт Bf-109G та Фокке-Вульф FW-190, а серед танків – відомі танки Німеччини часів Другої світової війни Pz.VIH Tiger та Pz.VA Panther, легендарний радянський танк Т-34.
На відкритті виставки виступив представник спільноти харківських моделістів «Kharkiv Model Show», співорганізатор виставки, історик, доцент Харківського національного університету радіоелектроніки В. Заборовський. Він розповів про те, що одним з важливих напрямів у справі пам’яті про події Другої світової війни є не тільки демонстрація реальних бойових машинах, які є в музеях військової історії або стоять як пам’ятники у різних містах світу, але й відтворення бойового духу тих часів у моделях військової техніки. «Друга світова війна є найжахливішою та найкривавішою сторінкою в історії людства, що стала наслідком політичних амбіцій лідерів різних країн (Німеччини, Італії, Радянського Союзу, Японії тощо)», – зазначив В. Заборовський.
Харківські моделісти – це представники різних професій (інженери, викладачі, підприємці), яких об’єднує спільне захоплення військовою історією періоду Другої світової війни, а їхні колекції моделей є відображенням історії.
На виставці представлені роботи спільноти харківських моделістів «Kharkiv Model Show»: В. Заборовського (авіація Німеччини, Радянського Союзу та США), С. Початовського (авіація Фінляндії передвоєнного періоду та років війни), Р. Жука (авіація Радянського Союзу, Великобританії, США та «Вільної Франції»), А. Селищева (авіація та бронетехніка, українська військова техніка сил АТО), О. Тимченка (авіація різних країн періоду війни), В. Таранова (бронетехніка Німеччини, Радянського Союзу та союзників).
Першу екскурсію для гостей, викладачів та студентів ХНУРЕ провели О. Аврунін, В. Заборовський та Р. Жук, розповівши про найбільш цікаві експонати.
Також під час проведення виставки було організовано збір коштів на допомогу пораненим військовим, які лікуються у Харківському військовому шпиталі.
Працюватиме виставка до 22 травня і буде відкрита для відвідувачів у будні з 9 до 16 години.
Деякі з представлених на виставці моделей можна буде придбати на аукціоні, який відбудеться 22 травня о 14-й годині, а виручені на ньому кошти також підуть на лікування бійців АТО.

зберегти цю сторінку в PDF