У нас відбувся семінар-тренінг для представників вишів України за ініціативою «Університет, дружній до сім’ї»

06.10.2015

5 і 6 жовтня в Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся семінар-тренінг «Університет, дружній до сім’ї». Його учасників привітала виконуюча обов’язки ректора університету професор Н.С. Лєсна та побажала їм успіхів у реалізації творчих задумів у цій благородній справі. Семінар був проведений партнерами нашого вишу зі Сумського державного університету на базі центру гендерної освіти та соціально-психологічної служби ХНУРЕ за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації. Учасниками семінару стали представники десяти провідних ВНЗ Харкова.
Нині Сумський державний університет, за фінансової підтримки Європейського Союзу, реалізує проект «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у вищих навчальних закладах» (www.leleka.sumdu.edu.ua). За сприяння Міністерства освіти і науки України близько 40 вищих навчальних закладів України виступають офіційними партнерами в даному проекті. Він передбачає таку діяльність у вищих навчальних закладах України, де підтримуются умови, що дозволяють збалансовано поєднувати професійні/навчальні та сімейні обов’язки.
Протягом 2013 року в рамках проекту була розроблена модель «Університет, дружній до сім’ї», і представлені результати її втілення в Сумському державному університеті – в ньому був створений центр підтримки сім’ї «Студентський лелека». У центрі займаються дітьми студентів та співробітників університету, поки ті перебувають в стінах вишу. Також тут здійснюють просвітницькі та освітні заходи, надають психологічні, медичні, юридичні та інші консультації для батьків.
У цьому році одним з основних напрямків діяльності проекту є поширення досвіду ініціативи «Університет, дружній до сім’ї» через проведення виїзних семінарів-тренінгів для представників ВНЗ України.
Головною метою нинішнього семінару-тренінгу, підготовленого з урахуванням кращих практик Міжнародної організації праці, є відпрацювання навичок, необхідних для розробки та впровадження різних форм ініціативи «Університет, дружній до сім’ї».

зберегти цю сторінку в PDF