У музеї ХНУРЕ представлена експозиція, присвячена вісімдесятиріччю Валентина Свиридова

30.03.2017

30 березня в Музеї історії Харківського національного університету радіоелектроніки відкрито експозицію з нагоди 80-річчя від дня народження колишнього ректора Валентина Свиридова.

На відкритті виставки були присутні ректор університету Валерій Семенець, виконуючий обов’язки проректора з науково-методичної роботи Ігор Рубан, проректор з наукової роботи Микола Сліпченко, проректор з адміністративно- господарської роботи Євгеній Краснокутський, декани факультетів та науково- педагогічний склад вишу.

Валерій Семенець зазначив, що Валентин Свиридов був людиною унікальною, яка знала всі тонкощі та особливості роботи навчального закладу. Саме за часів його керівництва почалося становлення сучасних кадрів вишу. Ця експозиція дозволить нам згадати не тільки про прекрасну людину, колегу та друга, а й про керівника, завдяки якому з інституту постав відомий на весь світ університет радіоелектроніки.

Проректор з наукової роботи Микола Сліпченко, зокрема, зауважив, що відзначаючи вісімдесяту річницю від дня народження Валентина Вікторовича, ми нині оцінюємо постать кожного нашого вченого, ректора. І маємо визнати, що колектив університету не дав порушити добрих традицій, закладених старшими поколіннями, і обрав ректором ХНУРЕ Валерія Семенця – надійну людину, з якою ми можемо впевнено продовжити шлях у лідери серед вищих освітніх закладів України.

Довідка:

Валентин Свиридов народився 30 березня 1937 р. у Сталінграді, в родині військовослужбовця.

У 1954 р. вступив на електромеханічний факультет Харківського гірничого інституту. Після закінчення вишу залишився працювати на кафедрі автоматики й телемеханіки, де пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до професора. В 1964 р. захистив кандидатську, в 1973 р. — докторську дисертацію на тему «Елементи статистичного аналізу і синтезу систем оперативного контролю і управління в АСУП».

Протягом 1973–1994 рр. він очолював кафедру автоматизованих систем управління і водночас обіймав посаду декана факультету систем управління. З 1984 по 1994 роки. Валентин Вікторович був ректором ХІРЕ. У 1987 р. Харківський інститут радіоелектроніки був визнаний провідним вишем у галузі радіоелектроніки. А в серпні 1993 року ХІРЕ отримав статус технічного університету. Це стало свідченням вітчизняного та міжнародного визнання високого рівня підготовки кадрів для галузей промисловості з урахуванням важливих змін, які сталися в країні.

Валентина Свиридова також обирали головою Ради ректорів та генеральним директором науково-навчально- виробничого об’єднання «Дельта», що діяло при виші, головою Ради ректорів вищих навчальних закладів Харкова, віце- президентом Ради ректорів України.

Під керівництвом В. В. Свиридова в середині 1970-х років сформувався новий науковий напрям — «Автоматизований контроль і керування складними системами». Викладав навчальні курси: «Автоматика і телемеханіка», «Автоматизовані електроприводи і спостережні системи», «Синхронно-спостережні системи підвищеної точності», «Теорія інформації», «Інформаційні технології» та ін.

Учений очолював найважливіші роботи зі створення систем оперативного керування виробництвом, компонентів Єдиної автоматизованої системи попередження й оповіщення про цунамі, спеціалізованих систем управління і діагностики дизельних електроагрегатів тощо. Є автором більш ніж 200 наукових праць. Був членом редколегії збірника «АСУ і прилади автоматики».

Валентин Вікторович підготував шістьох докторів та понад 40 кандидатів наук, нагороджений орденом Дружби народів, медаллю «Ветеран праці» та ювілейними медалями. 

У 1992 р. став академіком Інженерної академії України й Академії наук прикладної радіоелектроніки Білорусі, Росії та України.

зберегти цю сторінку в PDF