У Дергачах запровадили розробку ХНУРЕ

20.10.2016

18 жовтня на сесії Дергачівської районної ради депутати вперше скористалися електронними картками для голосування. Інтерактивну систему «Демократ» розробили вчені факультету автоматики та комп’ютеризованих технологій кафедри ТАВР у ХНУРЕ професор Сергій Новоселов та Олександр Донсков. 

На сесії був присутній і науковий керівник цього проекту – т.в.о. ректора ХНУРЕ Едуард Рубін.

«Наш продукт отримав торгову марку NUREVOTE. Його оптимальна ціна і новизна принесла нам перемогу в тендері, і протягом декількох місяців ми розробили і впровадили цю систему», – зазначив він.

У кожного депутата є своя картка, а сидіння в залі обладнані пультом. Щоб проголосувати, потрібно прикласти персональну картку до пульта і натиснути відповідну сенсорну кнопку. Крім цього, є сервер з базою даних, що захищена від зовнішнього втручання і працює тільки з ПК секретаря. Сервер містить 2 жорстких диска, на яких дублюються всі дані.

Система «Демократ» дозволила Дергачівській районній раді спростити і прискорити порядок виконання норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з яким майже всі голосування місцевих рад повинні бути поіменними.

Раніше поіменне голосування відбувалося в ручному режимі, а фіксація результатів потребувала багато часу. Тепер цей час скоротився в 5 разів, процедура спростилася, а результати відображаються відразу ж на екранах залу.

Адаптація учасників до нової системи забрала 10 хвилин. Майстер-клас провели автори програми. Спочатку депутати провели тестове голосування, а потім засідання сесії розпочало роботу в звичайному режимі.

Вчені ХНУРЕ не зупиняються на досягнутому. За їх словами, запит на установку цієї системи надійшов з ряду міст України і вже ведуться переговори з потенційними партнерами, так що система скоро набуде популярності.

зберегти цю сторінку в PDF