Студенти ХНУРЕ закінчили літню школу з кібербезпеки

16.08.2016

Студенти факультету Телекомунікацій та вимірювальної техніки ХНУРЕ взяли участь в міжнародній літній школі з IT безпеки, що проводиться під егідою TEMPUS проекту ENGENSEC

Координатор в Україні і співорганізатор – професор Оксана Євсєєва.

Міжнародна літня школа проходила з 27 червня по 8 липня 2016 року на базі національного університету «Львівська політехніка», і зібрала студентів з технічних вузів Швеції (Технологічний інститут Блекинге, м. Карлскруна), Польщі (Вроцлавський технічний університет, м. Вроцлав) і України (Державний університет телекомунікацій, м. Киев, Національний університет «Львівська політехніка» та ХНУРЕ).

Протягом двох тижнів студентам-учасникам літньої школи проекту ENGENSEC був представлений новий теоретичний матеріал і проведено ряд лабораторних робіт, пов’язаних з різними аспектами IT безпеки, включаючи такі напрямки, як цифрова криміналістика, тестування на захист від несанкціонованого доступу та етичний злом, мережева і «хмарна» безпека, аналіз шкідливого програмного забезпечення і веб-безпеку.

Всі запропоновані студентам курси були розроблені в рамках проекту ENGENSEC і включають безліч інноваційних рішень як відповідь науки і практики на актуальні загрози кібер-безпеки.

Заняття проводилися провідними експертами в області IT безпеки зі Швеції (Андерс Карлсон, Курт Трусканс з Технологічного інституту Блекинге представили курси «Цифрова криміналістика» і «Мережева і «хмарна» безпека» відповідно), Польщі (Томаш Сурмач з Вроцлавського Технічного Університету представив курс «Розробка безпечного програмного забезпечення») та України (Оксана Євсєєва, Олександр Адамов з Харківського університету радіоелектроніки представили курси «Мережева і «хмарна» безпека» та « Аналіз шкідливого програмного забезпечення», Адріан Піскозуб з національного університету «Львівська політехніка» представив курс «Тестування на захист від несанкціонованого доступу і етичний злом»).

В якості випускного іспиту для студентів була організована олімпіада з подальшим врученням призів для заохочення переможців. Всі учасники літньої школи успішно впоралися із запропонованими завданнями. В результаті чого кожен учасник був нагороджений офіційним сертифікатом, що підтверджує участь в міжнародній літній школі і свідчить про отримання трьох додаткових ECTS кредитів.

Під час проведення літньої школи студенти Харківського національного університету радіоелектроніки отримали унікальні знання в області IT безпеки, досвід спілкування і обміну ідеями з іноземними студентами.

зберегти цю сторінку в PDF