РОЗВИТОК СПІВРОБІТНИЦТВА З МАРОККО

06.06.2016

01.06.2016 була проведена зустріч керівництва ХНУРЕ з Почесним Консулом Королівства Марокко – Мохамедом Ель Ідріссом і представниками університету Марокко Cadi Ayyad University – проректором проф. Фатімою Зохра Іфлахен та главою факультету медицини і фармації проф. Мохамедом Халед Чуллі.Cadi Ayyad University – один з найбільших університетів Марокко, що спеціалізуються на інженерних і наукових дослідженнях. Входить в ТОП-700 університетів світу 2016 року за версією The World University Rankings. До складу університету входить 13 інститутів, в яких навчається понад 60000 студентів. Вченими університету було не тільки відкрито кілька комет, але і створений літій-іонний акумулятор, що виготовляється тільки з матеріалів марокканського походження.

Ключовим питанням зустрічі стало обговорення спільних досліджень і підготовки студентів для роботи з сонячними електростанціями, а також біомедична інженерія, веб-дизайн, комп’ютерні науки.

5 лютого 2016 року Король Марокко Мохаммед VI відкрив сонячну електростанцію, яка стане найбільшою в світі, коли її здадуть в експлуатацію в 2020 році. Вона буде виробляти 500 мегават електроенергії, що можна порівняти з потужностями АЕС. А до 2030 року Марокко планує покривати 52% своїх потреб в електриці за рахунок поновлюваних джерел енергії, і, таким чином, зменшити імпорт нафти та інших енергоносіїв.

Під час зустрічі обговорювалась співпраця, в рамках якої будуть здійснюватися різні спільні академічні та освітні програми, спільні проекти; можливість отримання подвійного диплому; написання спільних грантових заявок; мобільність студентів і викладачів; спільні публікації.

зберегти цю сторінку в PDF